Biologiczne sprzężenie zwrotne

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2019

Czasopisma medyczne wskazują, że biologiczne sprzężenie zwrotne jest skuteczne w stosowaniu do zmniejszania stresu i polepszenia jakości życia u osób, ze zdiagnozowanym problemem zdrowotnym, takim jak nadciśnienie, ból, lęki, choroby płuc, astma, przewlekłe choroby układu mięśniowo-szkieletowego, migreny, depresje i więcej. Urządzenia takie jak Blue Watcher pośrednio i bezpośrednio mogą w sposób delikatny i nieinwazyjny zmniejszyć stres, pomagając jednocześnie poprawić jakość życia.

 

Czym jest Blue Watcher? Jest to technologia komputerowa, która wykrywa fizyczne, umysłowe i emocjonalne objawy stresu, związane z ponad 10 000 najczęstszych czynników stresowych. Od typowych problemów w pracy, poprzez popularne i niegroźne choroby, aż po poważne schorzenia. Biofeedback może działać na kilka sposobów, z czego najciekawszym jest sposób regenerujący., czyli kojący nerwy.

 

Świat biofeedbacku w dalszym ciągu nie jest w całości zbadany i kryje w sobie wiele tajemnic. Oznacza to, że coraz większa liczba osób zaczyna interesować się tym zagadnieniem i na własną rękę poszukuje nowych informacji. Jest to korzystne zjawisko, które z pewnością przyczyni się do popularyzowania biofeedbacku, jako naturalnej i bezpiecznej metody zwalczania stresów dnia codziennego, jak i tych większych. Z biofeedbackiem wiąże się jeszcze wiele innych dziedzin i technik, w tym również trening relaksacji. Zainteresowanie się nim i regularne doskonalenie swoich możliwości związanych z jego stosowaniem może okazać się najskuteczniejszą drogą do poprawy jakości życia.

Zapisz

0 thoughts on “Biologiczne sprzężenie zwrotne

  1. Pingback:B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *