Najlepsze ćwiczenia na cellulit

Ostatnia aktualizacja 3 lutego 2023

ćwiczenia na cellulit

Wiele kobiet ma duże problemy z cellulitem. Z tego powodu wstydzą się one ubrać spódniczkę lub spodenki, a także cierpią na liczne kompleksy wywołane złym stanem swojej skóry, co negatywnie przekłada się na jakość codziennego życia.

Warto wiedzieć, że wszelkie zabiegi kosmetyczne niewiele pomogą, jeśli sami nie postaramy się o wzmocnienie swoich mięśni i poprawienie swojego zdrowia, aby mieć płaski brzuch. Ćwiczenia na cellulit należy wykonywać regularnie, najlepiej codziennie. Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym ćwiczeniom, którymi możemy wzmocnić stan naszej skóry i pozbyć się cellulitu.

Dobre ćwiczenia na cellulit zniwelują tkankę tłuszczową, a także zmniejszą obrzęki i zlikwidują cellulit wodny. Dodatkowo, poprawi się również nasza kondycja fizyczna.

Warto dodatkowo zadbać o odpowiednią suplementację, dlatego polecam sprawdzić >> ranking tabletek na cellulit <<

Rozgrzewka przed ćwiczeniami na cellulit

Wszystkie ćwiczenia w walce z cellulitem należy poprzedzić rozgrzewką. Zanim podejdziemy do wykonywania skomplikowanych wyczynów warto wcześniej przespacerować się lub pojeździć chwilę na rowerze. Warto także zrobić kilka skłonów, krążeń częściami ciała i innych ćwiczeń rozciągających. Rozgrzewka przed ćwiczeniami na uda i pośladki powinna trwać co najmniej przez 15 minut.

Najlepsze ćwiczenia na cellulit

ćwiczenia na cellulit

Hula hop – Tak jest. To niepozorne plastikowe kółko jest chyba najlepszym ćwiczeniem na cellulit. Zanim zaczniemy wykonywać je poprawnie niezbędne jest jednak nieco praktyki. Musimy stanąć w lekkim rozkroku i wciągnąć brzuch. Nakładamy na siebie koło i wprawiamy je w ruch za pomocą rąk. Następnie musimy tak kręcić biodrami, żeby koło utrzymywało się w ciągłym ruchu i nie spadło na ziemię. Ćwiczenie to jest bardzo skuteczne, gdyż angażuje jednocześnie mięśnie ud, brzucha, a także pośladków.

Przysiady – Przysiady to również znakomity sposób walki z cellulitem. Musimy tylko stanąć w rozkroku na szerokość bioder, ściągnąć mięśnie pleców i napiąć mięśnie brzucha. W kolejnym ruchu wykonujemy przysiad, wysuwając pośladki maksymalnie do tyłu. W ćwiczeniu tym należy szczególnie zadbać o swoją postawę i płynność wykonywanych ruchów.

Unoszenie pośladków – W celu prawidłowego wykonania tego ćwiczenia należy położyć się na ziemi (dobrze jest rozłożyć wcześniej na podłodze karimatę lub chociażby koc). Ręce układamy wzdłuż ciała, a nogi uginamy w kolanach tak, by stopy były ustawione na szerokość bioder. Przy każdym wydechu powietrza podnosimy pośladki i napinamy je. Ciężar ciała opieramy na plecach i barkach, a także na palcach stóp.

Interwały biegowe – Interwały to znakomity sposób na pozbycie się cellulitu i spalenie zbędnego tłuszczu. Polegają one na naprzemiennym biegu i szybkim marszu. Ćwiczenia tego typu są bardzo intensywne i wymagają od nas niezłej formy, ale w zamian za to wyróżniają się wysoką skutecznością. W dodatku, interwały zajmują niewiele czasu. Oczywiście możemy wykonywać nie tylko interwały biegowe, ale bez problemu możemy wykorzystać do tego systemu wiele innych sportów.

Ćwiczenie na cellulit – podsumowanie

Powyżej zamieszczone zostały najlepsze ćwiczenia na cellulit. Nie oznacza to jednak, że tylko one są skuteczne i można zrezygnować z pozostałych treningów. Im więcej się ruszamy i ćwiczymy, tym szybciej pozbędziemy się tego niechcianego problemu. Warto również stosować odpowiednią dietę na cellulit. Można się również zdecydować na odpowiedni zabieg, który powstrzyma cellulit.

Bibliografia
1. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
2. Nicole Ronsard, Beyond Cellulite: Nicole Ronsard’s Ultimate Strategy to Slim, Firm and Reshape Your Lower Body,. Villard, 1992
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *