Jakie ćwiczenia wykonywać, aby powiększyć swój biust ?

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

ćwiczenia na powiększenie biustu

Kobiety często nie są zadowolone z rozmiaru swoich piersi. Nic straconego, ponieważ można wykonać we własnym domu wiele różnych ćwiczeń, dzięki którym powiększy się własny biust. Związane jest to oczywiście ze sporym zaangażowaniem oraz ciężką pracą, jednak zyska się w ten sposób na pewności siebie i poprawi się samoocenę.

Takie ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla tych kobiet, które uważają, iż posiadają zbyt małe piersi. Nie zawsze trzeba się jednak decydować na operację plastyczną. Zdecydowanie lepiej postawić na ćwiczenia domowe, które okażą się skuteczne i w pełni satysfakcjonujące.

Na jakie ćwiczenia można się zdecydować ? Warto pamiętać o rozgrzewce

Ćwiczenia, które wykonywane są regularnie niosą za sobą wiele różnych korzyści. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że działa się pozytywnie na ujędrnienie biustu oraz jego powiększenie. Buduje się również tzw. mięsień piersiowy.

Najważniejszą kwestią jest jednak prawidłowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, dlatego też do pracy trzeba podejść rzetelnie i z werwą. Tylko w ten sposób osiągnie się zakładany cel.

Przed każdą sesją treningową należy wykonać solidną rozgrzewkę, aby rozgrzać swoje mięśnie i nie narazić się tym samym na jakieś niebezpieczne urazy lub też poważne kontuzje. Rozgrzewka może być realizowana na wiele sposobów, może to być krótka przebieżka, wykonanie pajacyków czy też jazda na rowerze stacjonarnym.

Zobacz również ranking tabletek na powiększenie piersi

Panie mają pod tym kątem pełną dowolność wyboru. W momencie, gdy się ją zakończy można przejść do realizowania kilku istotnych ćwiczeń. Oto te najskuteczniejsze:

Pompki

Wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, że pompki mogą korzystnie działać na powiększenie ich biustu. Obie ręce należy położyć na podłodze, a następnie unieść swoje ciało w linii prostej. Jeśli panie nie dadzą rady przejść do takiej pozycji, pompki można wykonywać w łatwiejszej wersji, a więc przy użyciu kolan. Istotne jest to, aby opuścić swoje ciało jak najbliżej podłoża, a następnie wykonać pewny ruch wypychający do góry. Najlepiej zrobić 3-4 serie po minimum 12 powtórzeń.

pompki

Pompki w podporze tyłem

Dość trudne ćwiczenie, które może jednak przynieść wiele dobrego. Dłonie skierować w stronę własnego tułowia. Przedramiona lekko ugiąć w łokciach i zacząć powoli opuszczać całe ciało. Powrót zacząć od wypchnięcia swojego ciała w górę, najlepiej pewnym i szybkim ruchem. W ten sposób osiąga się pozycję wyjściową. Czynność powtórzyć 12-15 razy, wykonując 3 pełne serie ćwiczenia,

Pompki z nogami na podwyższeniu

Opcja przeznaczona dla tych pań, które nie mają problemów z wykonywaniem tradycyjnych pompek. Jako podwyższenie paniom może posłużyć zwykła piłka lub też niskie krzesło. Jest to uzależnione od konkretnych preferencji osoby ćwiczącej. W ten sposób aktywizuje się swoje mięśnie głębokie i zmusza się ciało do balansowania. Ruchy należy wykonywać płynnie oraz powoli, dzięki czemu osiągnie się możliwie najlepsze efekty ćwiczeń.

Pompki przy ścianie

Druga wersja pompek, dla nieco bardziej wymagających pań, które chcą osiągnąć szybsze efekty swoich działań. Należy stanąć przed ścianą, rozkładając swoje ręce. Postawa kobiety powinna być w tym przypadku lekko pochylona. Wszystko opiera się na kontrolowanych ruchach, a ciało powinno być obniżane do ściany. Odepchnięcie od ściany musi być pewne oraz szybkie. Optymalne okażą się 3 serie po około 12-15 powtórzeń.

pompki przy ścianie

Rozpiętki

W tym przypadku należy się przygotować na zainwestowanie w dodatkowy sprzęt, ale w ten sposób ćwiczenie zostanie wykonane profesjonalnie oraz bezbłędnie. Potrzebne będą hantle oraz ławka do ćwiczeń, dlatego jeśli panie nie mają dostępu do takiego sprzętu, mogą udać się na siłownię, gdzie skorzystają z niego od ręki. Kobieta musi położyć się na ławce, a jej ramiona znajdą się nad klatką piersiową. Dłonie skierować do siebie, a łokcie lekko ugiąć. Hantle należy delikatnie opuszczać, najszerzej jak to możliwe. Opuszczanie realizować aż do poziomu samej klatki piersiowej, a następnie przejść do pozycji wyjściowej. Takie ćwiczenie powinno obejmować przynajmniej 3 serie po 10 powtórzeń, a ciężar musi być dostosowany do danej kobiety.

rozpiętki

Rozpiętki odwrotne

Ćwiczenie zapewnia doskonałe efekty, dzięki czemu rozmiar biustu na pewno będzie zadowalający. W tym przypadku panie kładą się na zakupionej piłce do ćwiczeń. Twarz powinna być skierowana w dół. Ramiona unieść płynnie nad siebie, a następnie powoli je opuszczać. Jeśli panie wykonają 3 serie po 15 powtórzeń, mogą przejść do kolejnego ćwiczenia,

Panie, które nie są do końca zadowolone z rozmiaru swojego biustu, powinny pomyśleć o wykonywaniu powyższych ćwiczeń. Nie są do tego potrzebne żadne specjalne umiejętności, ani też profesjonalny sprzęt.

Niektóre ćwiczenia da się wykonać w domu, a inne można realizować np. na osiedlowej siłowni chyba, że kobiety zdecydują się na zakupienie pewnych akcesoriów, w tym hantli, piłki do ćwiczeń i ławeczki. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku regularność oraz rzetelność. Warto pracować nad prawidłową techniczną, a pozytywne efekty będą murowane. Warto również stosować masaż biustu.

Sprawdź również:

Boombreast – tabletki na powiększenie piersi

ProBreast Plus – tabletki na wzrost bisutu

Ovashape – krem na powiększenie biustu

Źródło:

https://www.healthline.com/health/womens-health/how-to-increase-breast-size-naturally

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *