Jak malować brwi ? Tylko sprawdzone sposoby

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022

jak malować brwi

Makijaż brwi nie musi być trudny do wykonania. Warto otworzyć się na sprawdzone sposoby, dzięki którym makijaż wykona się szybko oraz bardzo skutecznie. Każda kobieta marzy o tym, aby mieć schludne i zadbane brwi.

Odpowiedni makijaż jest w stanie podkreślić i wymodelować brwi. Musi być jednak wykonany perfekcyjnie. Czasami dużo lepszym wyborem jest udanie się na wizytę do kosmetyczki, która posiada w tym fachu spore umiejętności oraz bardzo duże doświadczenie. Niekiedy panie nie chcą jednak tracić na to ani czasu, ani też pieniędzy, dlatego przystępują do pracy samodzielnie. Istotny jest efekt takich działań, a ten powinien być zniewalający.

Jak przygotować się do makijażu brwi ?

Przygotowania do makijażu brwi nie muszą być czasochłonne, dlatego też należy skupić się na wyregulowaniu swoich brwi. Panie mogą zrobić także kilka testów, aby wiedzieć czego konkretnie oczekiwać u profesjonalistki. Może to być zwykłe podkreślenie brwi przed lustrem oraz nadanie im odpowiedniego kształtu.

Cała czynność powinna zająć zainteresowanym kobietom maksymalnie kilka minut. Regulacja brwi jest pierwszym etapem pielęgnacji, więc jeśli efekt malowania ma być satysfakcjonujący, absolutnie nie można o tym zapomnieć.

Kilka podstawowych zasad, do których warto się zastosować

Malowanie brwi niesie za sobą kilka podstawowych zasad, do których zainteresowane panie powinny się zastosować w stu procentach. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na to, że ich makijaż będzie prezentował się perfekcyjnie, a brwi zadziwią nie tylko posiadaczki, ale też rodzinę, znajomych czy wybranka serca. Oto najważniejsze zasady związane z wykonywaniem makijażu brwi:

 • dobierając kolor wypełnienia warto mieć na uwadze kolor swoich brwi. Jeśli jest to mocna czerń, taki sam powinien być kolor wypełnienia. O poradę w tej kategorii można jednak poprosić kosmetyczkę, która będzie w stanie już na wstępie odrzucić najmniej korzystne opcje dla swoich klientek. Fachowa porada w tym zakresie jest bardzo pomocna. Jeśli nie dostosuje się takiego koloru do odcienia swoich brwi, wtedy można uzyskać bardzo niezadowalający efekt,
 • jeśli do makijażu brwi chce się użyć pędzelka, warto zadbać o to, aby był on skośny. To idealny wybór przy tego typu czynnościach, o czym paniom powie z pewnością każda doświadczona kosmetyczka. Najlepiej jeśli pędzelek będzie posiadał sztywne oraz twarde włosie. Nie trzeba się tego obawiać, ponieważ podczas makijażu brwi nie będzie się odczuwało żadnego dyskomfortu,
 • wybierając kredkę do malowania brwi nie można bazować na kredkach, które będą cechować się tłustą konsystencją. Wykonanie makijażu z pomocą takiej kredki będzie bardzo trudne do zrealizowania, zwłaszcza gdy panie będą się za to zabierały po raz pierwszy i nie udadzą się na profesjonalną wizytę do kosmetyczki,
 • warto stosować specjalistyczne odżywki na porost brwi, dzięki czemu będą one nie tylko odżywione, ale też gęste. Brwi to wizytówka każdej zadbanej kobiety, dlatego ich pielęgnacją należy zajmować się praktycznie na każdym kroku, a nie tylko od święta,
 • na samym początku brwi powinny być dokładnie wyczesane. Do tej czynności można użyć zwykłej szczoteczki, którą kupi się w sklepie za niewielkie pieniądze. Następnie można przejść do nakładania wypełniacza, cienia czy też wybranego żelu.

Oto najważniejsze zasady, które mogą przydać się zarówno tym mniej doświadczonym kobietom, jak i paniom, które wykonują makijaż brwi samodzielnie i robią to od wielu lat. Dostosowanie się do powyższych zasad może oznaczać dla zainteresowanych jedno – ich brwi będą zjawiskowe i spodobają się każdemu odbiorcy.

Zobacz również odżywki do brwi

Jak szybko i skutecznie zająć się makijażem brwi ?

Niektóre panie nie mają dużo czasu na zajęcie się makijażem brwi, dlatego też bazują na sprawdzonych produktach i metodach, dzięki którym cały proces zakończą bardzo sprawnie. Jeśli kobiety chcą optymalnie wymodelować i pomalować swoje brwi, mogą zdecydować się na żele z kolorem. Na wstępie należy jednak precyzyjnie wyczesać swoje brwi, używając do tego szczoteczki lub też grzebienia.

Brwi należy zawsze wyczesywać w jedną stronę, a konkretniej w tę, w którą rosną włoski. Odpowiednio wyregulowane brwi, charakteryzujące się ostrym łukiem, są przygotowane do modelowania i malowania. To właśnie wtedy należy sięgnąć po zakupiony wcześniej żel z kolorem. Oczywiście dobiera się go pod kątem swoich indywidualnych preferencji, typu skóry czy też cery.

 

Najlepiej będzie jednak posłuchać wskazówek pochodzących od fachowych kosmetyczek, które po prostu świetnie się na tym znają.

Na jakie metody malowania brwi warto się zdecydować ?

malowanie brwi

Popularnych metod malowania brwi jest przynajmniej kilka, jednak panie powinny wziąć sobie do serca kilka tych najbardziej sprawdzonych, które cieszą się pochlebnymi opiniami ze strony większości użytkowniczek. Oto te metody:

Malowanie brwi kredką

Kredką powinno się malować jedynie te miejsca, w których pojawiają się jakieś prześwity lub też nierówności. Uwaga kobiet powinna być skupiona na wyrównaniu dotychczasowego kolorytu. Z racji tego tak ważne jest dobranie idealnego koloru kredki, w czym pomóc może oczywiście kosmetyczka. Warto zdecydować się także na dociągnięcie łuku, aby efekt był idealny.

Metoda ta opiera się przede wszystkim na ujednoliceniu koloru brwi, więc nie należy do zbyt skomplikowanych i na terenie Polski jest coraz chętniej wykorzystywana. Istotną zaletą jest to, że taki makijaż nie zajmuje paniom dużo czasu, więc korzysta się z niego np. przed pilnymi wyjściami. Robią to także młode dziewczyny, które chcą pięknie wyglądać, np. na uczelni. Po zakończeniu malowania włoski powinny być bardzo dokładnie wyczesane, dlatego zawsze pod ręką należy mieć specjalną szczoteczkę. W ten sposób idealnie wyrówna się kontur brwi.

Malowanie brwi cieniem

Kolor cienia powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru posiadanych włosków na brwiach. Jeśli panie nigdy wcześniej nie przystępowały do realizowania takiego makijażu brwi, powinny otworzyć się na pomoc z zewnątrz, która w ich przypadku może przynieść dużo dobrego. Malowanie należy wykonywać skośnym pędzelkiem, najlepiej ostrym.

Cień powinien być nałożony przede wszystkim wszędzie tam, gdzie występują prześwity. Brwi zaczyna się malować od części zewnętrznej, czasowo przechodząc do ich wewnętrznej strony. Jeśli istnieje taka potrzeba, można także przedłużyć linię brwi. Warto skupić się na stworzeniu ostrego konturu, co przy użyciu cienia nie powinno być trudne. Czynność można powtórzyć, jeśli efekty nie są zadowalające.

Dla bardziej zaawansowanych kobiet zaleca się także korzystanie ze specjalnego korektora. Na pędzelek nakłada się odrobinę zakupionego korektora, a następnie przykrywa się wszelkie niedoskonałości. Kosmetyk ten działa bardzo skutecznie, ponieważ brwi wyglądają na doskonałe, a osoby trzecie mają wrażenie, jak gdyby kobieta wyszła dopiero od kosmetyczki.

Korektor należy nakładać przede wszystkim na wewnętrznej stronie łuku brwi, chociaż można go używać również w przypadku łuku zewnętrznego. Należy to jednak robić bardzo delikatnie, a zarazem precyzyjnie.

Co będzie potrzebne podczas malowania brwi ?

idealnie pomalowanie brwi

Do malowania brwi należy się optymalnie przygotować, a więc nie można podejść do tego wtedy, gdy w domu nie posiada się odpowiednich kosmetyków lub też akcesoriów. Nieprzygotowane panie powinny udać się na wizytę do kosmetyczki, ponieważ tym sposobem zadbają o prawidłową pielęgnację swoich brwi. Oto lista kosmetyków i akcesoriów, które warto sobie przygotować:

 • pędzel ze skośnym włosiem,
 • szczoteczka do brwi,
 • cień do brwi lub też kredka,
 • korektor,
 • żel z kolorem,
 • pęseta,
 • szablony do brwi.

Bardzo ciekawym wyborem będą przede wszystkim specjalistyczne szablony, które przeznaczone są głównie dla tych kobiet, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w malowaniu brwi, jednak chcą się za to zabrać w pojedynkę. Jeśli panie nie umieją za bardzo wyznaczyć linii brwi, powinny skorzystać właśnie z takich szablonów, a cały proces makijażu brwi zakończy się powodzeniem i nie trzeba będzie umawiać się na poprawki do kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *