Jak naturalnie powiększyć pierś – 7 skutecznych sposobów

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022

powiększanie piersi naturalnie

Dawniej sądzono, że powiększanie piersi można wykonywać tylko za pomocą skalpela. Technika ta jest dość prosta technicznie i polega na usunięciu skóry oraz umieszczeniu w strukturze piersi specjalnych wkładek silikonowych. Niestety, technika ta jest bardzo inwazyjna i często towarzyszą jej efekty uboczne. Ponadto należy pamiętać, że piersi wyhodowane tą metodą są nie naturalne.

Obecnie coraz więcej kobiet interesuje się tym, jak powiększyć piersi bez operacji. Nie jest to zaskakujące, ponieważ im mniej inwazyjna procedura, tym mniejsze ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Ponadto wiele metod niechirurgicznych pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt.

Naturalne metody powiększania piersi

Nie ma wątpliwości, że powiększanie piersi za pomocą skalpela jest najskuteczniejszą i najszybszą techniką zwiększania objętości biustu. Dostępne są jednak alternatywne metody leczenia. Czas poznać siedem stworzonych przez nas technik powiększania piersi, z których niektóre możesz zacząć stosować od razu!

1. Suplementy, kremy, balsamy i kosmetyki

Istnieje wiele metod przygotowujących do zabiegu powiększania piersi. Do najbardziej podstawowych należą zwykłe kosmetyki, które dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu światła optycznie powiększają biust. Stosuje się je zazwyczaj w okolicy dekoltu i nie ma potrzeby nakładania ich bezpośrednio na własne piersi.

Polecamy: tabletki na powiększenie biustu – ranking i opinie

W celu „poprawienia” piersi stosuje się także różne suplementy diety. Są to często fitosterole, których działanie jest porównywalne z działaniem żeńskich hormonów płciowych. Jest też duży wybór kosmetyków do stosowania zewnętrznego, które zawierają substancje pobudzające krążenie, co powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie struktury piersi.

2. Masowanie piersi dłońmi

Jest to bardzo skuteczna i przyjemna technika wzmacniania biustu. Masaż poprawia przepływ krwi i dotlenienie tkanek, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w usuwaniu toksyn. Może być stosowany jako część kompleksowego zabiegu masażu, który obejmuje całe ciało. Jego prostota sprawia, że jest idealny do użytku domowego, ponieważ można go z łatwością wykonać jedną ręką.

Masaż piersi jest zazwyczaj wykonywany techniką figury ósemki, która wykorzystuje trójwymiarowy wzór. Masaż rozpoczyna się w okolicy między prawą piersią a pachą. Następnie, zamiast przechodzić bezpośrednio pod piersią i przez mostek, jak ma to miejsce w innych przypadkach, przechodzimy bezpośrednio pod nią i a następnie w górę do pachy. Druga część ruchu jest lustrzanym odbiciem pierwszej.

Zabieg ten polega na zastosowaniu specjalnych miseczek, które są mocowane do piersi i wytwarzają podciśnienie między skórą a miseczką. Stymuluje to przepływ krwi i drenaż limfatyczny, co może pomóc w zmniejszeniu przekrwienia i stanu zapalnego.

Warto wykonywać ten masaż codziennie, ponieważ dzięki konsekwentnemu stosowaniu można uzyskać wzrost biustu (nawet o 1-2 rozmiary). Można go również stosować rano i wieczorem. Podczas jednej sesji sugeruje się wykonanie od kilkunastu do kilkudziesięciu ósemek. Naprzemienne działanie zimnej i ciepłej wody można dodać do masaż piersi.

3. Ćwiczenia fizyczne

Nie każdy lubi ćwiczenia fizyczne, ale są one świetną metodą walki o większe i jędrniejsze piersi. Oczywiście, jeśli chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu, powinnaś wykonywać wyłącznie ćwiczenia zatwierdzone przez specjalistów i, jeśli to możliwe, nieznacznie zwiększyć dzienne spożycie kalorii (na przykład o około 300 kalorii dziennie).

Aby wymodelować piersi, należy wybierać ćwiczenia, które pracują mięśnie klatki piersiowej, takie jak pompki, pływanie i… trening na siłowni. Warto zauważyć, że największe korzyści przyniosą te zajęcia, które są specjalnie dopasowane do unikalnej budowy ciała przez specjalistę.

4. Odżywianie

Piękny, zdrowy, kształtny i nieco większy biust można uzyskać stosując odpowiednio zbilansowaną dietę. Co więcej, korzyści z niej płynące obejmują nie tylko wzrost piersi, ale także ogólną poprawę stanu zdrowia. Warto włączyć do diety suplementy, które wspomagają produkcję żeńskich hormonów płciowych, takich jak estrogen, progesteron i prolaktyna.

Co więcej, wysoki poziom tych hormonów może mieć negatywny wpływ na inne aspekty kobiecej sylwetki, w tym pośladki, okolice ud itd. Aby zwiększyć spożycie wapnia i żelaza, jedz dużo zielonych warzyw liściastych, które są bogate w oba te minerały. Soja to kolejna dobra opcja, ponieważ jest pełna izoflawony, które mają działanie podobne do estrogenów.

5. Zioła na powiększenie piersi

Istnieje wiele organicznych metod leczenia, które kobiety stosują w celu zwiększenia swoich piersi, choć wiele z nich wierzy w skuteczność terapii ziołowej. Na szczęście istnieje kilka dobrze znanych roślin, które mogą być stosowane w leczeniu kobiecego ciała z tej perspektywy.

Przykładami ziół, które można stosować w ten sposób, są kozieradka, soja, mniszek lekarski (pełni również funkcję oczyszczającą) i nasiona kopru. Mowa tu między innymi o kozieradce, soi, mniszku lekarskim (ma on również działanie oczyszczające) i nasionach kopru. To powinny być wykonywane pod nadzorem specjalisty.

6. Kombinacja cebuli, kurkumy i kilku innych składników

Kobiety, które stosują naturalne metody powiększania piersi, często wykorzystują potencjał cebuli. Według podań ludowych, warzywo to jest bardzo korzystne w leczeniu opadających piersi. Aby dostarczyć im jak najwięcej składników odżywczych, cebula była dawniej stosowana w postaci herbaty z kurkumą i miodem.

Mimo jej wad, wiele kobiet nadal ją stosuje. Niestety, ma ona jedną wadę. Jest nią wspomniana wcześniej kurkuma, która pozostawia na piersiach szpecące plamy i jest trudna do usunięcia.

7. Zabieg endermologii piersi

Endermologia, zwana też epiluminescencją, to prosta technika, która nie wymaga użycia skalpela. Polega ona na odkurzaniu piersi i okolic dekoltu. Dzięki temu regeneracja włókien kolagenowych jest przyspieszona. Ponadto, skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona.

Jest to doskonały sposób na uzyskanie większego, jędrniejszego i piękniejszego biustu bez uciekania się do operacji. Należy jednak pamiętać, że endermologia nie jest metodą powiększania piersi, a jedynie ich modelowania.

Wiele osób uważa, że zabieg ten jest uciążliwy. Należy jednak zauważyć, że czas trwania zabiegu (i związany z nim dyskomfort) zależy od progu bólu każdego pacjenta. Na szczęście opracowywane są nowe technologie, które pomagają kobietom w osiągnięciu lepszej ulgi w bólu. Co więcej, dla niektórych kobiet proces ten jest dość kojący i pobudzający.

Zobacz również:

Boombreast
ProBreast Plus 
Ovashape

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *