Jak pozbyć się cellulitu ?

Ostatnia aktualizacja 18 grudnia 2022

jak pozbyc sie cellulitu

Każda kobieta chce być piękna oraz mieć zgrabną sylwetkę, a także jędrne ciało. Niestety nie zawsze tak jest i czasem na skórze można dojrzeć ślady cellulitu. W dużej mierze spowodowane to jest nieprawidłowym odżywianiem się, uwarunkowaniami genetycznymi, a także brakiem snu. Najlepszym sposobem, żeby się go pozbyć jest stosowanie odpowiedniej diety, a także ćwiczeń wraz ze stosowaniem odpowiednich kremów i tabletek na cellulit.

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków ?

sposoby na cellulitNajwłaściwsza dieta na cellulit to taka, która zawiera bardzo małe ilości cukru oraz soli. Ponadto w diecie tej powinno się stosować ciemne pieczywo, warzywa, cytrusy, orzechy, jaja, chude mięso drobiowe i ryby, chudy nabiał, świeże zioła oraz pić dużo płynów. To też dziennie powinno się pić różne herbatki owocowe i wypijać 2 litry wody. Picie wody jest bowiem bardzo istotne w zwalczaniu cellulitu, gdyż dzięki spożywaniu dużej ilości wody nie dopuszcza się do zatrzymania w tkance podskórnej wody. To też aby było to na prawdę skuteczne warto wybierać wodę o odczynie zasadowym i o niskim składzie mineralnym, ponieważ wody gazowane mogą wywoływać zakwaszenie organizmu.

Najodpowiedniejsza woda do walki z cellulitem to jednak woda, która ma pH większe niż 8,0. Dlatego też to właśnie dieta odgrywa tak ważną rolę w walce z cellulitem, ponieważ zmniejsza tkankę tłuszczową, pobudza przemianę materii, a także oczyszcza ciało z toksyn. Bardzo ważne jest jednak to, aby podczas stosowania diety unikać produktów, jakie nie są zalecane z racji odkładania się cellulitu. To też warto jest unikać w jadłospisie między innymi tłustych potraw, słodyczy, produktów wysokoprzetworzonych, ostrych przypraw, fast foodów oraz napoi słodzonych.

Dodatkowo powinno przestrzegać się zasad zdrowego odżywiania z zachowaniem proporcji między dziennym spożyciem węglowodanów (55%), białek (15%) oraz tłuszczów (35%). Także należy pamiętać o tym, aby posiłki spożywać w małych ilościach ale w równych odstępach czasowych.

Szybkie i skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

W pozbyciu się cellulitu również bardzo pomocne jest wykonywanie różnych ćwiczeń. Jednakże należy pamiętać o tym, żeby ćwiczenia wykonywać regularnie, gdyż tylko wtedy zdobędzie się zamierzony efekt. Warto jest więc wykonywać między innymi takie ćwiczenia jak:

  • krążenie nogą w klęku podpartym – ujędrnia i wzmacnia mięśnie pośladków;
  • nożyce poziome oraz przysiady – wzmacnia mięśnie brzucha, a także przyczynia się do pozbycia z niego tłuszczu;
  • krążenie wyprostowanych, rozchylonych nóg – ujędrnia pośladki i uda;
  • maskowanie wewnętrznej strony ud oraz dociskanie ud – ujędrnia i wzmacnia uda;

Oprócz tych ćwiczeń dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu jest także bieganie, jazda na nartach, wspinaczka, pływanie stylem klasycznym oraz taniec. To też jeśli połączy się stosowanie odpowiedniej diety z wykonywaniem regularnych ćwiczeń i stosowaniem kremów na cellulit to na pewno osiągnie się zamierzony efekt i będzie na nowo można cieszyć się piękną, jędrną oraz zgrabną sylwetką. Także jeśli ktoś tylko ma problem z cellulitem to warto, aby się zmobilizował i wcielił w życie powyższe zalecenia.

Przeczytaj również:

Skuteczne zabiegi na cellulit

Źródło:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6374708/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18489274
https://medlineplus.gov/ency/article/002033.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *