Jak schudnąć z twarzy – proste i szybkie metody

Ostatnia aktualizacja 18 grudnia 2022

jak schudnąć z twarzy

Coraz większa ilość kobiet posiada kompleksy, których podłoże stanowi zbyt krągła twarzach.

Ukształtowanie się drugiego podbródka stanowi kolejny powód powstawania problemów z zaakceptowaniem własnego wyglądu. Zadbana i piękna twarz stanowią najlepszą wizytówkę każdego człowieka, w szczególności kiedy towarzyszą jej regularne i symetryczne rysy.

Nie istnieje jedna przyczyna odkładania się tłuszczu w okolicach twarzy. Najczęściej spowodowane jest to posiadaniem nadwagi, jednak równie często powodem może być posiadanie obrzęku twarzy, zwiotczenie mięśni czy też niewłaściwie wykonywana pielęgnacja twarzy.

W kilku krokach, przy odrobinie zaangażowania oraz zachowaniu systematyczności można skutecznie poprawić wygląd twarzy. Warto zapoznać się z poniższymi metodami, które bez ingerencji chirurga, pozwolą poprawić wizerunek.

1. Zdrowa, zbilansowana dieta

Każdy człowiek posiada indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne, które uzależnione jest od trybu życia oraz stanu zdrowia.

Spożywanie większej ilości kalorii doprowadza do gromadzenia tkanki tłuszczowej, która odkłada się w różnych częściach ciała. Najszybciej zauważalny jest w okolicach brzucha, ud czy pośladków, jednak wraz z przyrostem dodatkowych kilogramów dostrzegalne są zmiany w obrębie twarzy, staje się bardziej okrągła oraz równolegle tworzy się tzw. drugi podbródek.

Posiadanie przemyślanej diety, nie tylko pozwala zachować wymarzoną figurę, ale także umożliwia zachowanie twarzy w świetnym stanie. Poza wyrazistymi rysami, dostrzegalne będzie poprawa stanu cery. W codziennej diecie warto zwrócić uwagę na obecność poniższych substancji:

Błonnik

Stanowi podstawę prawidłowo funkcjonującego układu pokarmowego, co przekłada się na przyśpieszenie osiągania sytości oraz lepsza perystaltykę jelit. Doskonałymi źródłami błonnika są: ciemne i pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryże, otręby, kalarepa, brukselka oraz kapusta.

Świeże owoce i warzywa

Stanowią bogactwo witamin i minerałów, a jednocześnie są ubogie w kalorie. Zalecane jest ich spożywanie w pierwotnej postaci, dopuszczalne jest także gotowanie. Poddawanie ich smażeniu sprawia, że znacznie wzrasta ilość pustych kalorii, które kumulują się w newralgicznych miejscach.

Owoce i warzywa stanowią zamiennik kalorycznych przekąsek. W swoim składzie posiadają nieocenioną ilość błonnika. Osoby, które pragną schudnąć powinny zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych warzyw, ponieważ wiele z nich charakteryzuje się nadmiarem kalorycznym, który nie sprzyja odchudzaniu.

Zobacz również: ranking tabletek odchudzających oraz najlepsze spalacze tłuszczu

2. Nie zapomnij o wodzie

Liczba korzyści, które płyną z regularnego spożywania wody jest nie do wyliczenia. W szczególności, powinny pamiętać o tym osoby, które pragną pozbyć się nadmiernych kilogramów.

Picie wody przyczynia się do hamowania uczucia głodu, co niweluje ryzyko podjadania pomiędzy posiłkami. Jednocześnie zmniejsza się wielkość spożywanych posiłków. Woda, która trafia do żołądka, sprawia, ze uaktywnia się ośrodek sytości, który wysyła sygnały umożliwiające spożywanie mniejszych porcji posiłków.

W walce o piękną cerę, wypijana woda w odpowiedniej ilości, pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia oraz zapobieganie pojawianiu się i uwidacznianiu zmarszczek.

Czysta woda, pozbawiona jest cukru, jej wartość kaloryczna wynosi 0. Picie wody nie tylko reguluje ogromną ilość procesów fizjologicznych, ale także może doprowadzić do większego zapotrzebowania na energię, co również przyśpiesza przemianę materii.

W tym celu należy spożywać schłodzoną wodę. Organizm dążąc do uzyskania przez nią temperatury ciała, będzie musiał znacznie więcej poświęcić na to energii.

3. Unikanie spożywania soli

Jedną z przyczyn odpowiedzialnych za gromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy jest nadmierne spożywanie soli. Do właściwości soli przypisywane jest zatrzymywanie wody w organizmie, co uwidacznia się w postaci obrzęków.

Na twarzy, u osoby, która nie unika spożywania soli dostrzegalne są obrzmienia oraz napuchnięcia.

Całkowite zrezygnowanie z soli jest prawie niemożliwe, jednak warto mieć na uwadze możliwość wyelimowania słonych przekąsek, które posiadają ją w niezdrowym nadmiarze.

Zamiast tego warto korzystać z dobroci suszonych warzyw i owoców, które jednocześnie zapewnią spożycie cennych dla zdrowia substancji.

4. Twarz także może być wyćwiczona

Regularne wykonywanie ćwiczeń w obrębie twarzy umożliwi osiągnięcie imponujących efektów. Zupełnie jak w przypadku innych części ciała, w ten sposób można ujędrnić i wysmuklić owal twarzy, w tym także podbródek.

Właściwie wykonywane ćwiczenia pozwalają zaangażować znaczną ilość mięśni twarzy, co przekłada się na utratę tkanki tłuszczowej.

Realne efekty są dostrzegalne po upływie 3, 4 tygodni systematycznych ćwiczeń. Ćwiczenia nie wymagają wysiłku, są łatwe i przyjemne.

Do najbardziej efektywnych należą:

  • głośne i wyraźne wymawianie kolejnych samogłosek z maksymalnym zaangażowaniem ust.
  • nabieranie powietrza w usta z kontrolowanym przemieszczaniem ich pomiędzy policzkami. Właściwe mięśnie powinny być napinane, a powietrze swobodnie wypuszczane.
  • formowanie przy pomocy palcy tzw. dziubka. Palce ułożone w kącikach ust, wprawiają je w ruch poprzez ściskanie oraz rozprostowywanie.
  • ułożenie podbródka na wierzchu złączonych dłoni i intensywne napieranie w dół, pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w tych okolicach.

Regularne wykonywanie powyższych ćwiczeń w seriach po ok. 10 powtórzeń umożliwia uzyskanie rewelacyjnych efektów. W ten sposób można nie tylko pozbyć się tłuszczu z okolic twarzy, ale także poprawić jędrność oraz wygląd skóry twarzy.

5. Właściwa pielęgnacja

Wygląd skóry zależny jest także od zaangażowania w codzienną pielęgnację. Osoby, które z dużą rozwagą dobierają kosmetyki mogą dłużej cieszyć się jej jędrnym i nieskazitelnym wyglądem.

Nie bez znaczenia pozostaje także sposób aplikowania specyfików. Koliste ruchy, skierowane ku górze, umożliwiają zachowanie owalu twarzy.

Nad wymiar istotne jest, aby wybierać kosmetyki wyłącznie z naturalnym składem, pozbawionych konserwantów oraz aromatów zapachowych. Ograniczenie dostarczania sztucznych substancji przynosi długofalowe skutki, które z pewnością ucieszą każdego. Wiele z nich z powodzeniem można wykonać w zaciszu własnego mieszkania, bazując na produktach, które znajdują się niemal w każdym domu.

W ten sposób można samodzielnie wykonać maseczki czy też kremy ze zbawiennym działaniem dla skóry.

Wykonując własne kosmetyki, warto pamiętać o dodaniu cynamonu, który charakteryzuje się działaniem redukującym tkankę tłuszczową. Dwukrotne wykonanie maseczki w ciągu tygodnia, ze szczyptą cynamonu, już po miesiącu przyniesie zauważalne efekty.

6. Zrezygnuj ze spożywania alkoholu

Bardzo rzadko w spożywaniu alkoholu upatrywana jest przyczyna nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, choć całkiem niesłusznie.

Każdy alkohol jest produktem wysokokalorycznym oraz jednocześnie przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie. U osób, które nadmiernie spożywają alkohol z dużą łatwością można dostrzec zmiany w obrębie twarzy. Dostrzegalne jest niezdrowe napuchnięcie oraz tendencja do występowania zaczerwienienia.

Jeżeli jest to możliwe, to jak najszybciej należy zrezygnować ze spożywania alkoholu w trakcie odchudzania, także w obrębie twarzy.

Wykonywanie powyższych zaleceń, nawet w najbardziej wymienny sposób, połączone ze spożywaniem alkoholu nie pozwoli na osiągnięcie zadowalających efektów, a wszystkie starania pójdą na marne.

Czy odchudzenie twarzy jest możliwe dla każdego?

W zależności od posiadanego kształtu twarzy oraz prowadzonego trybu życia, w tym także ilości snu, efekty mogą się znacznie różnić.

Przestrzeganie powyższych wskazówek z pewnością będzie korzystne dla skóry i po upływie miesiąca czasu efekty będą dostrzegalne, także przez postronne osoby.

Poza dostrzegalny uszczupleniem twarzy, przy pomocy tych metod, można uzyskać także piękną i promienną cerę. Są to doskonałe sposoby, aby odjąć sobie wizualnie lat oraz zyskać świetne samopoczucie już od rana. Ich wykonanie zajmuje chwilę w ciągu dnia, a z pewnością będzie to racjonalnie wykorzystany czas.

Przeczytaj również:

Jak szybko zrzucić brzuch ?

Co jeść, żeby schudnąć ?

Jak szybko schudnąć ?

Jak schudnąć po ciąży ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *