Jak wzmocnić kreatywność ?

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2019

Niektóre zawody bardziej od innych wymagają kreatywności. Tak jest na przykład w zawodzie architekta, pisarza czy reżysera. Znajdowanie nowych inspiracji z czasem staje się coraz trudniejsze. Między innymi dlatego, że nasz umysł uodpornia się na nowe bodźce, nie traktując ich jako coś wyjątkowego. Pomóc może zachowanie dużej wrażliwości na otoczenie lub trenowanie technik relaksacji mózgowej. Tak zwany biofeedback jest jedną z dróg, pozwalających nie tylko zwiększyć swoją kreatywność, ale zacząć aktywnie korzystać z 80% nieużywanych komórek mózgowych.

 

Komu to może być potrzebne? Tak naprawdę każdy z nas może uzyskać korzyści z lepszego wykorzystania mózgu. Zwiększenie możliwości poznawczych, powiększenie kreatywności i otworzenie się na nowe horyzonty. Każda z tych rzeczy może być niebywale pomocna przy poprawie swojego obecnego statusu życia, a także poprawie jakości zdrowia.

 

Biofeedback pozwala bowiem oddziaływać na swój organizm, nie włączając w to farmaceutyków i innych medycznych produktów. Cała siła tkwi w myślach oraz tym, czy nauczymy się nimi prawidłowo sterować, z korzyściami dla nas samych. Uczy tego trening relaksacji, którego głównym celem jest uzyskanie duchowej równowagi oraz zbudowanie umiejętności spojrzenia w głąb samego siebie i reagowania na zmieniające się stany zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Trening relaksacji może być realizowany na kilka sposobów, jednak najlepsze efekty można uzyskać, wykorzystując oprogramowanie komputerowe blue watcher.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *