Makijaż permanentny brwi – jak go zrobić, ile kosztuje oraz czy warto ?

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

makijaż permanentny brwi

Wykonanie makijażu permanentnego brwi jest prostym sposobem na zaoszczędzenie dużej ilości czasu w trakcie wykonywania codziennego makijażu. Tym samym można sobie dłużej pospać lub też nie martwić się o to, że przed wyjściem brwi będą wyglądały niezbyt schludnie lub też będą po prostu nieatrakcyjne.

Zdecydowanie się na makijaż permanentny powinno być jednak jak najbardziej przemyślane. To decyzja odpowiedzialna, która jest jednak bliska zarówno młodym, jak i doświadczonym kobietom. Panie, które zdecydują się na ten krok czują się swobodniej, a ich brwi są głębokie oraz podkreślone. Nic dziwnego, że ta usługa jest coraz bardziej powszechna na polskim rynku kosmetycznym.

Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto się zdecydować ?

Jedną z zalet makijażu permanentnego brwi jest to, że nadaje brwiom zupełnie innego kształtu oraz charakteru. Tym samym zmienia się cała twarz kobiety, a brwi są zmysłowe oraz bardzo wyraziste. Jeśli panie chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, powinny zdecydować się na wypróbowanie takiego makijażu, a wyjdzie im to na dobre.

Ponadto nie trzeba spędzać długich minut na przygotowywaniu swoich brwi, co może stać się z czasem nużące, zwłaszcza gdy kobieta pracuje w biurze i zawsze musi wyglądać elegancko oraz zadbanie. Panie przykładają do swojego wyglądu sporą wagę, więc zawsze chcą mieć ładne brwi, a makijaż permanentny na pewno im w tym pomoże.

Makijaż permanentny brwi ma jednak sens tylko wtedy, gdy jest wykonany poprawnie, dlatego nie można się na niego zdecydować w swoim domu. Musi to zrobić profesjonalistka, która ma dostęp do nowoczesnego sprzętu, ale też odpowiedniej jakości preparatów. Tym samym cały proces przebiegnie fachowo i bez jakichkolwiek zaniedbań. Taka usługa doprowadza do tego, iż można sobie zrobić brwi jak u prawdziwej gwiazdy.

Zobacz Ranking serum do brwi

Makijaż permanentny brwi – największe zalety oraz wady

Zwolenniczek makijażu permanentnego brwi w Polsce jest coraz więcej, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że taka usługa ma zarówno swoje zalety, jak i wady, chociaż tych drugich praktycznie nie ma.

Jeśli chodzi o zalety warto wymienić tutaj kilka istotnych punktów:

 • zachowanie długotrwałego efektu i zlikwidowanie asymetrii,
 • uzyskanie takiego kształtu brwi, jaki planowało się mieć,
 • wygodne rozwiązanie, które skraca czas wykonywania codziennego makijażu przed lustrem,
 • brwi stają się wyraziste, a spojrzenie głębokie i zmysłowe,
 • na cerze tłustej efekt utrzyma się przez około rok, na mieszanej od 1,5 roku do 2 lat, a na suchej od 2 do 3 lat.

Warto jednak wspomnieć również o wadach, a tą jest uczucie dyskomfortu, które może występować podczas wykonywania takiego makijażu. Ból może być co prawda lekko odczuwalny, ale wiele zależy w tym zakresie od samych klientek, więc jest to kwestia indywidualna. Jedna osoba go odczuje, a inna przejdzie przez zabieg całkowicie swobodnie.

Najpopularniejsze metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

makijaż permanentny metody

Istnieje kilka znanych metod wykonywania makijażu permanentnego brwi, na które mogą zdecydować się zainteresowane panie. Oto one:

 • metoda hairstrokes – metoda włoskowa lub też piórkowa, która pomoże kobietom osiągnąć efekt delikatnych oraz bujnych brwi. Jest to metoda, którą najczęściej wykorzystuje się podczas rekonstrukcji brwi i ich regeneracji. Brwi stają się wtedy optycznie większe, są też bardziej wyraziste, zaznaczone i ciemne. Ta technika jest polecana wszystkim tym kobietom, które mają problem z cienkimi brwiami lub też z nieokreślonym ich kształtem i chciałyby to jak najszybciej zmienić. Do wykonania tej metody używa się specjalnego „pióra”, które wstrzykuje tusz pod skórę kobiety. Między naturalnymi włoskami kobiety, maluje się nim małe włoski,
 • metoda pudrowa – bardzo znana i ceniona w Polsce, ale też w innych zakątkach świata. Jest niezwykle skuteczna, dlatego kobiety nie wyobrażają sobie bez niej życia, oczywiście te, które chętnie decydują się na makijaż permanentny brwi. Zapewnia efekt bardzo grubych i doskonale widocznych brwi. Do zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa igła, za pomocą której pod skórę kobiety przedostaje się wybrany pigment. Ważne jest to, aby podczas takiej metody wykonywać płynne i pewne ruchy, tylko wtedy efekt działania będzie zadowalający. Nic dziwnego, że zabieg musi być wykonany przez doświadczoną profesjonalistkę, która po prostu się na tym zna. Usługa polecana jest przede wszystkim nieco młodszym kobietom, które zmagają się z problemem cienkich i mało widocznych brwi,
 • metody łączone – jest to połączenie metody hairstrokes z metodą pudrową. Oczywiście zabieg powinien być wykonany przez specjalistkę, która specjalizuje się w tej technice. W tym przypadku można sobie pozwolić na tzw. efekt soft combo lub też bold combo. Metoda włoskowa łączy się z delikatnym pudrowaniem, a efekt jest niezwykle satysfakcjonujący. Brwi są zaznaczone, ciemne oraz dobrze widoczne nawet z dalszej odległości.

Jak widać do wyboru panie mają kilka różnych metod, które cechują się istotnymi zaletami. Oczywiście ostateczna decyzja może w dużej mierze zależeć od samej kobiety, ale opłaca się także słuchać podpowiedzi specjalistek, które mogą zasugerować kobietom, która metoda w ich przypadku będzie najskuteczniejsza.

Wiele zależy przecież od rodzaju skóry, ale też od kształtu i gęstości brwi, dlatego specjalistka dokładnie to zbada, a następnie podejmie rzetelną decyzję na temat tego, którą metodę wybrać dla swojej klientki.

Jak wygląda proces gojenia i jakie są przeciwwskazania ?

Proces gojenia po wykonaniu makijażu permanentnego brwi nie jest zbyt skomplikowany. Zainteresowane panie powinny zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie łuku brwiowego, ale też nie narażanie go na zbyt duże promieniowanie słoneczne. Należy więc przez jakiś czas unikać wizyt na plaży, spacerów w pełnym słońcu, itd.

Zaleca się także dostarczanie do organizmu dużych dawek witaminy A oraz E. Na brwiach z czasem mogą pojawić się małe strupki, których absolutnie nie powinno się zdrapywać, ponieważ można w ten sposób zaburzyć cały efekt zabiegu. Najlepiej jeśli wyeliminuje się na jakiś czas wizyty w saunie oraz solarium.

Na makijaż permanentny brwi nie może sobie pozwolić każda kobieta. Istnieją pewne przeciwwskazania, których należy się trzymać, a zaliczyć można do nich:

 • cukrzycę,
 • łuszczycę skóry,
 • karmienie piersią,
 • ciążę,
 • hemofilię,
 • przyjmowanie sterydów.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się specjalny wywiad, w którym warto być szczerą osobą, ponieważ na tej podstawie specjalistka może wybrać optymalną metodą, a następnie przystąpić do działania bez narażania klientek na krzywdę.

Makijaż permanentny brwi – jak to wygląda pod kątem ceny ?

makijaż brwi cena

Cena za wykonanie kompletnego makijażu permanentnego brwi w profesjonalnym salonie wcale nie jest zbyt okazała, chociaż oczywiście wszystko zależy od tego, do jakiego konkretnie gabinetu się trafi.

Mniej pieniędzy zapłaci się w mniejszych miastach, co trzeba mieć oczywiście na uwadze przed udaniem się na zabieg. Jeśli w grę wejdzie metoda hairstrokes wtedy należy się przygotować na wydatek rzędu minimum 500 złotych.

Metoda pudrowa może kosztować zainteresowane panie około 300 złotych, natomiast metoda łączona około 400-600 złotych, chociaż wiele zależy także od tego, czy będzie trzeba zdecydować się na korektę pigmentu. Jeśli do tego dojdzie, do kwoty zabiegu należy doliczyć około 200 złotych.

Makijaż permanentny brwi – opinie klientek

W sieci internetowej bez problemów można się zapoznać z opiniami klientek, które mają za sobą usługę makijażu permanentnego brwi. Opinie te są bardzo pozytywne. Panie podkreślają, że ich brwi nigdy nie wyglądały lepiej, są ciemne, wyraziste i gęste.

Ponadto zwraca się uwagę na to, że sam proces gojenia jest bardzo krótkotrwały, a cena nie jest przerażająca, chociaż zależy to od metody. Kobiety podkreślają także to, że zdecydowanie mniej czasu spędzają na wykonywaniu porannego makijażu, dzięki czemu mają dużo czasu na spokojne wypicie kawy czy też zabawę z dzieckiem. Ważne jest jednak to, aby wybrać profesjonalny gabinet i oddać się w ręce prawdziwej specjalistki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *