Masaż bańką chińską – domowa kuracja antycellulitowa

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022

masaż banką chińską

Medycyna chińska nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, głównie ze względu na to, że ludzie nie znają za bardzo metod, z którymi mogą zmierzyć się na co dzień. Jednym z bardziej popularnych zabiegów, które mogą być wykonane w domu jest masaż bańką chińską. Akurat ten proces jest coraz chętniej wykorzystywany w polskich domach, ponieważ ma uniwersalne zastosowanie. Charakteryzuje się przede wszystkim działaniem antycellulitowym. Dodatkowo polecamy zapoznać się z ćwiczeniami na cellulit.

Masaż bańką chińską – jak to wygląda ?

Masaż bańką chińską nie jest zbyt skomplikowany w realizacji. W bańce wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu można bezproblemowo wymasować wybraną partię ciała. Tym samym otrzymuje się działanie przeciwbólowe. Masaż opiera się w dużej mierze na zasysaniu powietrza, a co za tym idzie na usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji. Sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy zainteresowani chcą się pozbyć cellulitu i pragną, aby kuracja nie trwała zbyt długo. Masaż bańkami chińskimi doprowadza do:

  • rozbijania i niwelowania szkodliwych i niezbyt estetycznych grudek,
  • wyeliminowania bólu, np. pleców lub kręgosłupa,
  • wyeliminowania wszelkich stanów zapalnych.

jak wygląda masaż bańką chińską

Nic dziwnego, że taka terapia jest tak ceniona w wielu krajach na całym świecie i coraz chętniej przekonują się do niej również Polacy. Co najważniejsze masaż działa każdorazowo, a więc można mieć pewność, że osoby zdecydowane na taką kurację będą z tego tytułu niezwykle zadowolone. Podciśnienie sprawia, że z organizmu usuwa się negatywnie działające krwinki.

Masaż bańką chińską – w domu czy też może w gabinecie ?

Na terapię antycellulitową z wykorzystaniem bańki chińskiej można zdecydować się nie tylko w profesjonalnym gabinecie, ale też we własnym domu. Oczywiście osoby, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie takiej kuracji muszą się na tym dobrze znać i posiadać w tym zakresie duże umiejętności. Amatorskie zabiegi bańkami chińskimi są równie skuteczne, dlatego też warto przeanalizować taką możliwość, na czym można zaoszczędzić naprawdę spore środki finansowe.

Zobacz również ranking tabletek na cellulit

Koszt masażu bańkami chińskimi (jeśli chodzi o uda oraz pośladki) wynosi około 50 złotych, natomiast wersja bardziej rozbudowana (z dodatkiem ramion) może kosztować 100 złotych. Jeśli ktoś zdecyduje się na wykonanie takiego masażu w domu będzie musiał zakupić zestaw baniek. Taki zestaw kosztuje zazwyczaj 30 złotych, więc jak widać wyraźnie warto się w niego wyposażyć i przeprowadzić tego typu zabieg w domu, jednak trzeba się do niego uprzednio dobrze przygotować i znaleźć osobę, która się tego podejmie.

Masaż bańką chińską – jakie korzyści za sobą niesie ?

Masaż na cellulit to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli zainteresowani chcą szybko oraz skutecznie wyeliminować ze swojego ciała nadmiar cellulitu. Jest to bardzo niesprzyjające zjawisko zwłaszcza w przypadku kobiet, które lubią o siebie dbać i zwracają uwagę na swoje ciało. Cellulit nie wygląda zbyt schludnie, wpędza panie w kompleksy, dlatego należy postarać się o to, aby jak najszybciej wyeliminować ten problem, m.in. dla poprawy własnej samooceny lub też samopoczucia.

Masaż bańką chińską ma jednak również inne korzyści, w tym poprawa krążenia krwi oraz limfy. Ponadto można być w stu procentach przekonanym, że taki masaż okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku zwalczaniu stanów zapalnych. Takie stany mogą być bardzo bolesne, dlatego w niektórych przypadkach nie warto odwlekać kuracji na kolejny miesiąc, a zacząć ją jak najszybciej.

Jeśli jednak do masażu wykorzystuje się białe bańki, a więc te tradycyjne, terapia musi być przeprowadzona zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Po takim masażu człowiek może poczuć się zdecydowanie korzystniej, pozbędzie się bólu pleców, a przy okazji jego ciało zostanie wygładzone i oczyszczone ze szkodliwych substancji. Z racji tego warto postawić na taką kurację, a duża grupa osób chętnie się do niej przekona.

zalety masażu bańką chińską

Kilka istotnych wskazówek dla zainteresowanych

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem takiego masażu na własnym ciele powinny wziąć pod uwagę kilka istotnych wskazówek:

  • skóra przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej powinna być dokładnie oczyszczona. Warto zdecydować się przynajmniej na zwykły prysznic, chociaż należy zrobić to bardzo dokładnie, aby umyć wybrane partie ciała. Niezbędnym procesem będzie również dokładne wysuszenie skóry oraz jej nawilżenie. Tak przygotowana skóra będzie się nadawała do przeprowadzenia profesjonalnego masażu bańkami chińskimi,
  • masaż antycellulitowy powinien być regularnie powtarzany, a więc trzeba mieć świadomość tego, że jednorazowy masaż może okazać się niewystarczający. Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby powtarzać taką czynność przynajmniej 2-3 razy na tydzień. Idealnym wyborem będzie wykonywanie masażu co 2-3 dni, chociaż zależy to oczywiście od realizowanej pracy czy też potrzeb konkretnych osób. Im częściej wykonywany jest masaż, tym lepsze efekty się uzyska,
  • jeśli masaż ma być wykonywany w domu, warto oprócz baniek chińskich zdecydować się na zakupienie kilku istotnych dodatków. Najważniejszym z nich będzie olejek,
  • pierwszy masaż może pociągnąć za sobą uczucie dyskomfortu, a więc jeśli zainteresowani są wrażliwi na ból, taka forma masażu może im się nie spodobać. Warto jednak przezwyciężyć pewne niedogodności, aby cieszyć się wspaniałymi efektami kuracji antycellulitowej.

Dostosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że masaż zostanie przeprowadzony poprawnie, a dodatkowo przyniesie takie efekty, które będą spodziewane przez osoby zdecydowane na jego wykonanie.

Jaki sprzęt należy przygotować do masażu bańkami chińskimi ?

W profesjonalnym gabinecie o przygotowanie profesjonalnego sprzętu nie trzeba się martwić, jednak jeśli ktoś chciałby zaoszczędzić trochę czasu, ale też pieniędzy, powinien zdecydować się na wykonanie takiej kuracji w domu. W tym celu należy przygotować dwa podstawowe elementy:

  • chińskie bańki – najlepiej te tradycyjne, a więc białe, za które zapłaci się około 30 złotych (za cały zestaw). Muszą charakteryzować się idealnym rozmiarem, który będzie dopasowany do postury masowanej osoby. Jeśli będzie to drobna osoba, bańki nie mogą być zbyt duże, ponieważ cała kuracja może zostać wtedy bardzo zachwiana. Im większa średnica bańki, tym dyskomfort podczas wykonywania masażu może być większy,
  • olejek – najlepiej zainwestować w tym przypadku w olejki, które będą zawierać w sobie kofeinę, kapsaicynę, algi czy też l-karnitynę. W niektórych przypadkach sprawdzi się również olej kokosowy czy też oliwa z oliwek, które występują w wielu polskich kuchniach.

Jak widać przygotowanie się do masażu bańkami chińskimi nie wymaga większego zaangażowania, ponieważ do wykonania go nie są potrzebne żadne specjalistyczne sprzęty, nawet w warunkach domowych.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem baniek chińskich ?

Wiele osób zastanawia się oczywiście nad tym, jak konkretnie przebiega zabieg z wykorzystaniem baniek chińskich. Na samym początku bańki powinny być przygotowane do działania, a więc należy je podgrzać do około 40 stopni Celsjusza (w gorącej wodzie). Bańki powinno się przykładać do oczyszczonej i nawilżonej skóry. Czubek bańki powinien być odpowiednio uciskany. Przyssaną bańkę należy precyzyjnie przesuwać po masowanej powierzchni ciała, aby poprawić efekty przeprowadzanej kuracji. Ruchy powinny być parzyste oraz równoległe, nie mogą być zbyt intensywne, ponieważ na ciele pojawią się zbyt duże siniaki. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany, zwykle trwa od 15 do 30 minut, chociaż zależy to od wybranej partii ciała.

Masaż bańkami chińskimi – wskazania oraz przeciwwskazania

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu antycellulitowego z wykorzystaniem baniek chińskich jest oczywiście cellulit. Jeśli dane osoby chcą się go pozbyć powinny zdecydować się na wykonanie takiej kuracji, a z pewnością nie będą tego żałować. Masaż usprawni również krążenia, wyeliminuje stany zapalne i przyspieszy wszelkie procesy przemiany materii. Przeciwwskazaniem do wykonania takiego masażu może być nowotwór. Nie powinny się na niego decydować również matki karmiące piersią, kobiety w ciąży, osoby z zaburzeniem krzepliwości krwi, osoby z żylakami czy też ludzie w podeszłym wieku.

Zobacz również:

Dieta antycellulitowa

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6435947/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4814666/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *