Co nam daje relaks

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2019

Nie jest tajemnicą, że człowiek wypoczęty może funkcjonować z większą wydajnością. Zwiększają się wówczas jego funkcje poznawcze, następuje przyspieszony proces uczenia się, a także uzyskiwany jest większy poziom zadowolenia z życia, dając nam dodatkową motywację do działania. To oczywiste, że każdy z nas powinien być jak najczęściej zrelaksowany. Niestety łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Mimo że wiele się słyszy o różnych metodach relaksacji, to tak naprawdę tylko niewielki odsetek ludzi potrafi samodzielnie przeprowadzić trening relaksacji na samych sobie.

 

Co potrzebujemy, aby się w pełni zrelaksować? Relaks następuje w rzeczywistości w mózgu, czego objawem jest nasze ciało. Nie odwrotnie. To że odczuwamy zmęczenie nóg po długim chodzeniu, to głównym tego powodem jest sygnał wysłany przez mózg, który brzmi mniej więcej tak – chodziłeś już bardzo długo. Teraz musisz odpocząć, bo będziesz zmęczony. Określone nawyki i przyzwyczajenia sprawiają, że nasz mózg zachowuje się w taki, a nie inny sposób. Oduczenie go starych przyzwyczajeń i nauczenie nowych jest możliwe, ale wymaga pracy. Pracy, która pozwoli nam wprowadzić go w stan głębokiego relaksu.

 

Urządzenie, które może nam w tym pomóc to blue watcher. To innowacyjne narzędzie składa się z nakładek na palce i oprogramowania instalowanego na komputerze. Dzięki temu mamy podgląd w stan swojej bio sfery i możemy wykonywać szereg działań i ćwiczeń, które przygotowali dla nas twórcy tego programu, w trosce o zapewnienie nam najlepszych efektów treningu relaksacji.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *