Powiększanie biustu – metody

Ostatnia aktualizacja 18 grudnia 2022

powiekszanie piersi metody

Nie każda kobieta jest zadowolona z rozmiaru swoich piersi. Istnieją rozmaite metody, dzięki którym można powiększyć własny biust i poprawić samoocenę. Jednocześnie takie zabiegi są w stanie doprowadzić do tego, iż piersi staną się kształtne oraz jędrne.

Nic dziwnego, że panie tak chętnie się na to decydują. Oczywiście najbardziej popularne metody są związane z dość pokaźnymi kosztami finansowymi. Wybór ostatecznej metody warto przedyskutować z uznanym specjalistą, tak aby mieć pewność, że zabieg spełni oczekiwania zainteresowanych pań.

Istnieją również pewne alternatywy, za które zapłaci się zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Operacja plastyczna piersi – wszczepienie implantów

Jedną z najbardziej powszechnych metod powiększania biustu jest oczywiście operacja plastyczna. Piersi są powiększane przy pomocy odpowiednio dobranych implantów.

To dobrze znana i skuteczna metoda, lecz bardzo inwazyjna. Panie muszą mieć stuprocentową pewność tego, iż chcą się na to zdecydować. Nie obejdzie się bez przeprowadzenia wywiadu medycznego. Na operację plastyczną warto zdecydować się jedynie w profesjonalnych gabinetach z bardzo dużym doświadczeniem.

Przed przeprowadzeniem zabiegu należy sprawdzić opinie na temat danego gabinetu, aby mieć pewność, iż cała procedura przebiegnie zgodnie z planem.

Specjaliści przystępują do pracy w celu wykonania wypreparowanych kieszonek, w których mogą znaleźć się implanty:

  • okrągłe,
  • anatomiczne.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem na rynku cieszą się implanty silikonowe, chociaż równie dobrze można wybrać implanty wypełnione solą fizjologiczną i z wypełnieniem kombinowanym.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, tak aby kobieta nie odczuwała podczas jego wykonywania uciążliwego bólu. Musi się tym zająć specjalista z należytymi uprawnieniami.

Po zabiegu panie muszą przejść dość długą rekonwalescencję i liczyć się z tym, iż czekają je pewne ograniczenia, np. brak wizyt na basenie. W pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu mogą pojawiać się pewne dolegliwości bólowe, ale najważniejsze jest to, aby przestrzegać zaleceń lekarza, u którego wykonało się zabieg.

Dzięki temu nie dojdzie do żadnych skutków ubocznych i powiększanie biustu zakończy się wyczekiwanym sukcesem. W okresie rekonwalescencji panie nie mogą nosić ciężkich przedmiotów, a więc zabrania się np. ciężkiej pracy fizycznej. Warto udać się w tym czasie na urlop. Z takiej metody chętnie korzystają młodsze kobiety.

Powiększanie biustu przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej

Kolejną metodą, na którą mogą zdecydować się kobiety w różnym wieku jest wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej. To zdecydowanie mniej inwazyjna metoda, dlaczego cieszy się coraz większą popularnością.

Ma za zadanie zminimalizowanie ewentualnych skutków ubocznych. Decydują się na to jednak zwykle nieco bardziej dojrzałe panie. Tłuszcz pobierany jest metodą liposukcji. Następnie przygotowuje się piersi do jego przeszczepienia. Czynność ta wcale nie jest zbyt czasochłonna, ale musi być wykonana niezwykle precyzyjnie.

Pobrany tłuszcz musi przejść przez następujące etapy:

  • wirowanie,
  • dekantacja.

Kluczowe jest to, aby w trakcie takiego zabiegu skorzystać z nowoczesnego urządzenia, dzięki któremu nie dojdzie do żadnych nieprawidłowości.

Tłuszcz może zostać odessany z brzucha, ud czy też pośladków. To zdecydowanie najpopularniejsze miejsca, z których pobiera się tłuszcz, ale istnieją wyjątki od tej reguły.

Ostateczną decyzję podejmuje oczywiście specjalista. Piersi, które są powiększane tkanką tłuszczową prezentują się bardzo atrakcyjnie i naturalnie.

Trudno rozpoznać, że panie przeszły jakikolwiek zabieg, więc jeśli kobiety chcą to ukryć przed znajomymi i osobami trzecimi powinny rozważyć właśnie taki krok.

Co najważniejsze ta metoda powiększania biustu jest polecana przede wszystkim dlatego, że w ludzkim ciele nie znajduje się żadne ciało obce. Rezultaty takiego zabiegu utrzymują się przez około 3 lata. Dużym utrudnieniem może być oczywiście przeprowadzenie takiego zabiegu u kobiet o szczupłej sylwetce. Skądś przecież trzeba wspomniany tłuszcz pobrać.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Kolejną propozycją obok której nie można przejść obojętnie jest powiększanie biustu przy pomocy kwasu hialuronowego. Ten kwas jest chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej, więc nie ma chyba nic dziwnego w tym, że jest stosowany na coraz szerszą skalę u kobiet, które nie są zadowolone z rozmiaru i wyglądu swoich piersi.

Zabieg ten to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie kształtnych, atrakcyjnych i jędrnych piersi. Chętnie decydują się na niego zarówno osoby młodsze, jak i te bardziej dojrzałe.

Zalecany przede wszystkim u pań, które są tuż po urodzeniu dziecka. Zabieg ten jest zdecydowanie mniej inwazyjny, niż wspomniana wyżej operacja plastyczna.

Godne podkreślenia jest to, że kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w ludzkim organizmie w sposób naturalny. W związku z tym nie będzie dla niego absolutnie żadnym zagrożeniem (w rozsądnych ilościach).

Kwas jest wstrzykiwany w specjalnie wyznaczone miejsce, a konkretniej pomiędzy ścianę klatki piersiowej i gruczoł piersiowy. Z racji tego tak ważne jest to, aby metoda ta była realizowana przez wykwalifikowanego specjalistę ze sporym doświadczeniem. Bezpieczeństwo i komfort pacjentem są w tym przypadku stawiane na pierwszym miejscu.

Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Zabieg nie jest długotrwały, ponieważ powinien się zakończyć w okolicach 30 minut. Nie występują w nim żadne widoczne po przeprowadzeniu zabiegu cięcia, dlatego nie trzeba się niczego obawiać.

Efekt powiększenia piersi przy użyciu kwasu hialuronowego utrzymuje się nawet przez 18 miesięcy. Piersi są podniesione i znacznie jędrniejsze. Dużą zaletą jest brak jakichkolwiek blizn.

Skorzystanie z domowych metod na powiększanie piersi

Mniej zorientowane kobiety powinny wiedzieć, iż istnieją różne domowe metody na nieznaczne powiększenie piersi. Jedną z nich jest stosowanie regularnego masażu gruczołów piersiowych.

Doprowadza to do tego, iż piersi są doskonale ukrwione i mogą zwiększyć swoją objętość. Sprawdza się to np. w trakcie gry wstępnej. O pomoc można poprosić własnego partnera, dzięki czemu osiągnie się zamierzony efekt. Przed wykonaniem masażu dłonie powinny być solidnie nagrzane.

Ruchy muszą być energiczne, lecz dość delikatne. Najlepiej jeśli będzie to masaż poprzez pocieranie, który potrwa minimum 15-20 minut. Czynność można powtarzać 2 razy dziennie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na ćwiczenia fizyczne. Chodzi m.in. o trenowanie takich okolic, jak:

  • mięsień piersiowy większy i mniejszy,
  • mięsień podobojczykowy,
  • mięsień piersiowy poprzeczny,
  • mięsień zębaty przedni.

Istotne jest to, aby udać się do doświadczonego trenera personalnego, który pokaże kobietom najlepsze ćwiczenia na powiększanie biustu oraz poprawę jego wyglądu. Później takie ćwiczenia wystarczy regularnie wykonywać w domowym zaciszu. Oczywiście trzeba się w tym przypadku przyłożyć do techniki. 

Panie bardzo często korzystają z rozmaitych ziół na powiększanie biustu. Zdecydowanie najbardziej popularne to: nasiona kopru, mniszek lekarski, soja i kozieradka.

Warto wdrożyć do tej grupy sok z cebuli, który można spożywać każdego dnia. Jak widać domowych metod jest naprawdę wiele, dlatego opłaca się przetestować je wszystkie, a na pewno znajdzie się najdogodniejszą.

Alternatywą stosowanie tabletek na powiększanie biustu

Doskonałą alternatywą dla metod inwazyjnych, nieinwazyjnych i domowych jest stosowanie tabletek na powiększanie biustu. Takie preparaty są bardzo szeroko dostępne głównie w internetowych aptekach i wcale nie muszą być drogie. Kluczem do sukcesu jest wybieranie tych o naturalnym składzie i bezpiecznym działaniu. W tym celu warto sprawdzić opinie innych użytkowniczek czy też po prostu porozmawiać na ten temat z uznanym specjalistą.

Tabletki doprowadzą do tego, że piersi staną się duże, kształtne i jędrne. Pełny biust doskonale sprawdzi się w połączeniu z krótkimi sukienkami czy też bluzkami na ramiączkach.

Panie poczują się lepiej w swoim ciele i poprawią samoocenę. W takich suplementach diety stosuje się ekstrakty z roślin, np. z kozieradki, skrzypu polnego i mniszka lekarskiego. Dorzucić należy do tego koper włoski czy też czerwoną koniczynę.

Dzięki temu są skuteczne i gwarantują zadowalające efekty (jeśli postępuje się zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekracza się przy tym dziennych dawek).

Na efekty przeprowadzonej kuracji trzeba poczekać minimum kilka tygodni. Kluczowe jest to, aby kuracja była realizowana regularnie i bez jakichkolwiek przerw.

Można ją połączyć ze stosowaniem kremu ujędrniającego, zdrową dietą i ćwiczeniami na powiększenie biustu. W ten sposób istnieje większe prawdopodobieństwo, iż piersi urosną i staną się bardziej atrakcyjne. Tabletki doprowadzają do tego, iż dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu. Biust będzie w stanie zwiększyć swoją objętość, co wpłynie na lepsze samopoczucie użytkowniczek. Jak widać dobór metody jest zależny od kobiecych potrzeb i przekonań. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *