Powiększanie piersi tłuszczem – Lipofilling

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022

powiększanie piersi własnym tłuszczem

Czas płynie nie zważając na nikogo. Proces starzenia się organizmu dotyczy każdego, niezależnie od wieku. Ma on wiele wymiarów. Zanika jędrność skóry, pojawiają się zmarszczki, z czasem powstają różne skazy. Ponadto wyraźną cechą jest zmiana rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Znika ona z miejsc, w których jest pożądana – np na pośladkach, ale pojawia się w miejscach, które tego nie potrzebują.

Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod walki z tym problemem jest powiększanie piersi tłuszczem. Zabieg ten polega na zastosowaniu lipofillingu – technologii polegającej na przeniesieniu komórek tłuszczowych z jednej części ciała do drugiej. Podczas operacji usuwane są złogi tłuszczu z obszarów w miejscach, w których nie są potrzebne, np. na brzuchu lub udach, a następnie wstrzykuje się je w okolice piersi.

Polecamy: ranking tabletek na powiększenie piersi

Tempo starzenia się jest bardzo zróżnicowane u poszczególnych osób. Ogólnie rzecz biorąc, można je podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich składa się z czynników, na które człowiek nie ma wpływu. Do tej kategorii należą dobrze znane predyspozycje osobiste, takie jak wady genetyczne, skłonności rodzinne oraz wpływy środowiskowe. Jesteśmy często narażeni na działanie różnych zanieczyszczeń w powietrze, którym oddychamy, i woda, którą pijemy.

Druga kategoria rozważań to te, które są przez nas kontrolowane. Żyjemy w świecie, w którym wszechobecna potrzeba pieniędzy, kariery i pracy jest ważniejsza niż wszystkie inne dziedziny życia. W konsekwencji przestajemy dbać o utrzymanie zdrowego stylu życia, zrzucając winę na nieustanny brak czasu. Przekąski zastępują regularne posiłki,

Kiedy porównuje się zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki przygotowywane starannie w domu z fast foodami, przegrywa. Kawa i słodzone napoje są spożywane zamiast wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i długotrwałego zachowania młodej skóry.

Wreszcie, siedzący tryb życia zastępuje regularną aktywność fizyczną, która ma kluczowe znaczenie dla utrzymania silnego napięcia mięśni i poprawy jędrności skóry. Relaks przed telewizorem lub komputerem zastępuje pracę umysłową w biurze.

Szansa na przyspieszenie starzenia się skóry znacznie wzrasta, gdy nie prowadzi się zdrowego trybu życia, co prowadzi do niedoborów składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, a także do gromadzenia się różnych toksyn w tkankach.

Czy nie lepiej zatem wybrać między młodym wyglądem przez wiele lat a zawodem? Prawda jest taka, że dzięki korzyściom płynącym z medycyny estetycznej sytuacja jest o wiele bardziej korzystna.

Lipofilling czyli powiększanie tłuszczem

Lipofiling to rodzaj przeszczepu tłuszczu, który polega na wszczepieniu komórek tłuszczowych. Ponieważ jako materiał wykorzystywany jest Twój własny tłuszcz, jest to zabieg bezpieczny. Nie ma szans na wystąpienie reakcji autoimmunologicznych, odrzucenia implantu ani innych problemów związanych z zastosowaniem tej techniki.

Lipofilling jest zabiegiem małoinwazyjnym, niewymagającym hospitalizacji i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Daje to jej niezaprzeczalną przewagę nad tradycyjnymi zabiegami chirurgii kosmetycznej. Lipotransfer, który wykorzystuje specjalną kaniulę do przeszczepiania tkanki tłuszczowej z niepożądanych obszarów ciała do piersi, jest stosowany w powiększaniu piersi tłuszczem.

Wszystko to odbywa się w jednym etapie. Niektóre z nich są wchłaniane po implantacji, ale można podjąć pewne kroki, aby to naprawić.

Ryzyko powikłań związanych z powiększaniem piersi przy użyciu tkanki tłuszczowej jest bardzo małe, a większość pacjentek osiąga pomyślne wyniki. Jedynymi potencjalnymi problemami są krwiaki i obrzęki, które mogą się pojawić i utrzymywać przez kilka dni po zabiegu.

Skąd wziąć tkankę tłuszczową?

Istotą lipofillingu biustu jest wykorzystanie własnego tłuszczu jako substancji, co zapewnia również jego bezpieczeństwo. Jest on pobierany podczas zabiegu liposukcji. Brzuch, uda lub pośladki to przykłady miejsc na ciele, z których często usuwa się tkankę tłuszczową.

Wskazania

Przyczyny powiększania piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej można podzielić na dwie kategorie: względy czysto estetyczne i wskazania medyczne. Pierwsze z nich to wskazania kosmetyczne, które obejmują przywrócenie jędrności piersi lub zwiększenie ich rozmiaru bez operacji lub implantów, które są ciałami obcymi (a zatem mają znacznie większe szanse powikłań).

Po innych zabiegach chirurgicznych wykonywanych w celach onkologicznych, drugą grupą wskazań do tej operacji są wszelkiego rodzaju uzupełnienia ubytków, np. po różnych amputacjach wykonywanych zwykle z powodu nowotworu. Przykładem tego rodzaju wskazań może być popularna onkoplastyka. Rekonstrukcja piersi jest obecnie opcją dostępną dla prawie wszystkie kobiety z rakiem piersi, niezależnie od ich wieku i innych cech indywidualnych.

Technika ta może być również stosowana do korygowania asymetrii piersi. Choć nie jest to częste zjawisko, może się zdarzyć, że jedna pierś jest znacznie większa od drugiej i powoduje problemy psychologiczne u kobiety.

Dostępne są ekspandery, implanty oraz techniki rekonstrukcyjne, takie jak płaty skórno-mięśniowe. jednak kobiety, które przeszły operację oszczędzającą piersi (np. kwadrantektomię), często mają szpecące wady w tkance tłuszczowej piersi, które powodują ich deformację. Lipofilling jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tych osób.

U kogo nie należy powiększać piersi tłuszczem?

Pomimo wysokiego stopnia bezpieczeństwa, lipofilling, który wiąże się z naruszeniem integralności powłoki i ingerencją w ciało, jest ograniczony przeciwwskazaniami. Pacjenci z aktywną chorobą nowotworową należą do pierwszej kategorii wykluczonej z tej terapii. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne.

Na przykład rak piersi wymaga przede wszystkim leczenia onkologicznego. Augmentacja mammograficzna u osoby z takim rozpoznaniem (która nie przestrzega standardów aseptyki onkologicznej) może przyspieszyć rozprzestrzenianie się choroby. Ponadto nieprawidłowości metaboliczne i hematologiczne mogą dramatycznie zwiększyć częstość występowania problemów.

Pacjentki z chorobami układu sercowo-naczyniowego, zwłaszcza te, które przeszły zawał serca, nie powinny poddawać się zabiegowi powiększania piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej, ponieważ może to pogorszyć ich stan (np. skoki ciśnienia krwi lub nieregularny rytm serca).

Zaburzenia krzepnięcia są przeciwwskazaniem do wykonania tej procedury, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko krwawienia lub zdarzeń zakrzepowo-zatorowych. nNależy również unikać wykonywania tej procedury, jeżeli skóra jest w stanie zapalnym, ponieważ może to ułatwić rozprzestrzenianie się infekcji i jej uogólnienie.

Zobacz:

Boombreast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *