Przedłużanie rzęs i zagęszczanie. Poznaj metody oraz opinie

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

przedłużanie rzęsPrzedłużanie rzęs jest coraz popularniejszym zabiegiem, który pozwoli przedłużyć lub zagęścić rzęsy w taki sposób, aby były wyraźne nie tylko wtedy, kiedy podkreśli się je kosmetykami. Sztuczne rzęsy przyklejane są do rzęs klientki w fazach wypadania i wzrostu (który trwa od 60 do 90 dni), dzięki czemu sam zabieg nie zaburza naturalnego cyklu życia ludzkiej rzęsy.

Zanim zdecydujesz się jednak na przedłużenie rzęs, może warto wypróbować skuteczne odżywki do rzęs, które wzmocnią, wydłużą, a nawet pogrubią Twoje rzęsy. Sprawdź ranking takich odżywek tutaj.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Głównym elementem zabiegu, jakim jest przedłużanie rzęs jest przyklejenie syntetycznych rzęs do rzęs klientki w odpowiedniej proporcji. Metoda 1:1 polega na przyklejaniu jednej rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy prawdziwej. Każda rzęsa jest przyklejana pojedynczo specjalnie dostosowanym do tego zabiegu klejem. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a wykwalifikowana kosmetyczka nie będzie miała problemu z prawidłowym przeprowadzeniem procesu przedłużania rzęs metodą 1:1. W przeciwnym wypadku nieprawidłowo wykonana usługa może osłabić naturalne rzęsy przez co staną się łamliwe i będą wymagały czasu na pełne zregenerowanie się . Sztuczne rzęsy dostępne na rynku mogą być syntetyczne lub naturalne. Do produkcji syntetycznych używa się przede wszystkim poliestru, wśród naturalnych natomiast największą popularnością cieszą się jedwab oraz futro norek syberyjskich.

O ile naturalne rzęsy są zdecydowanie bardziej wygodne w praktyce zabiegów przedłużania rzęs, o tyle syntetyczne nie powodują alergii. Wśród przeciwwskazań na pewno należy wymienić:

  • alergie ( w tym na składniki zawarte w preparatach niezbędnych do zabiegu),
  • choroby nowotworowe,
  • niedomykalność powiek,
  • plastyka oka wykonana w niedługim czasie przed zabiegiem,
  • stany zapalne oka oraz choroby oczu,
  • choroby związane z pojęciem autoagresji

Aby zadbać o odpowiedni stan rzęs już po zabiegu, jednocześnie przedłużyć jego trwałość należy pamiętać o tym, żeby:

  • do demakijażu używać jedynie delikatnych preparatów, bez zawartości substancji oleistych
  • przed planowanym zabiegiem nie pić kawy oraz unikać substancji pobudzających,
  • przez dobę nie moczyć rzęs (wilgotne środowisko i kontakt rzęs z wodą może osłabić działanie kleju, który potrzebuje odpowiedniego czasu, aby całkowicie związać się z rzęsą naturalną),
  • przez dwie doby od wykonania zabiegu nie przebywać w miejscach o dużej wilgotności powietrza takich jak np. sauna lub basen.

ranking odżywek do rzęs

Metoda objętościowa (przedłużanie 2D, 3D, 4-6D,  Mega volume, Russian volume)

Metoda objętościowa polega na przyklejaniu syntetycznych lub naturalnych, dodatkowych rzęs do rzęsy pacjentki, ale w większej ilości niż w przypadku metody 1:1. W metodzie objętościowej można przyklejać kilka rzęs do jednej rzęsy pacjentki, dzięki czemu uzyskuje się efekt gęstych rzęs o dużej objętości. W przypadku przedłużania rzęs najpierw kosmetyczka dobiera zarówno długość, gęstość oraz odpowiedni skręt rzęs, dopasowując go do kształtu oczu. W tej metodzie wykorzystuje się rzęsy na rzęsach o grubości od 0,1mm do 0,03 mm. Zależnie od tego jaką grubość ma rzęsa naturalna i jak widoczną aplikację chcemy wykonać, dobieramy odpowiednie obciążenie dla rzęsy naturalnej. Przygotowując pacjentkę do zabiegu bardzo przydatną czynnością jest rozrysowanie sobie planu rzęs po demakijażu i oczyszczeniu rzęs pacjentki.

długi i sztuczne rzęsy

Kępki rzęs stosowanych w metodzie objętościowej są bardzo lekkie, dzięki czemu nie są dużym obciążeniem dla naturalnej rzęsy. Wyglądają również bardzo naturalnie, więc klientki mogą cieszyć się satysfakcjonującym wynikiem zabiegu bez efektu ciężkich i topornych rzęs. Tę metodę można stosować zarówno na górne rzęsy, jak i dolne. Metoda objętościowa pozwala na uzyskanie różnego stopnia objętości. Wśród technik, które zaliczają się do metody objętościowej wymienia się m.in. przedłużanie 2D, 3D, 4-6D,  mega volume, russian volume. Przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu pokrywają się z przeciwwskazaniami wobec metody 1:1.

zagęszczanie rzęs

Zobacz jak wydłużyć swoje rzęsy oraz jak przykleić sztuczne rzęsy

Źródło:

Skrypt do ćwiczeń z kosmetologii pielęgnacyjnej, wyd. Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Medycyny Laboratoryjnej, Białystok 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *