Jak nałożyć i zdjąć rzęsy magnetyczne?

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

magnetyczne rzęsy

Jeśli marzysz o idealnych rzęsach, z pewnością zastanawiałaś się nad ich przedłużeniem u kosmetyczki. Niestety takie rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale też wady. Odklejające się włoski, konieczność częstego uzupełniania, długie terminy i oczywiście koszty. Czy alternatywą dla przedłużania staną się magnetyczne rzęsy?

Magnetyczne rzęsy – na czym to polega ?

Magnetyczne rzęsy są świetnie zadomowione na amerykańskim rynku. U nas to wciąż pewna nowość, ale od jakiegoś czasu można je kupić w drogeriach i na portalach aukcyjnych. I trzeba przyznać, że cieszą się coraz większym powodzeniem. Jest to alternatywa dla tych kobiet, które nie chcą czekać na długie terminy u kosmetyczki czy zajmować się samodzielnym doklejaniem wachlarzyków i brudzić się klejem.

Magnetyczne rzęsy składają się z dwóch części – górnej i dolnej. Łączy się je magnesem, który zaciska się wokół prawdziwych rzęs. Dzięki temu spojrzenie jest naprawdę głęboko ocienione, rzęsy są długie, grube i gęste. Utrzymują się na naszych prawdziwych włoskach, a silny magnes sprawia, że nie są podatne nawet na podmuchy wiatru.

Zanim zdecydujemy się na rzęsy magnetyczne, warto wcześniej wypróbować odżywki do rzęs, które są w stanie pogrubić i wydłużyć nasze rzęsy.

—> Tutaj możecie sprawdzić najnowszy ranking serum do rzęs

Jak nałożyć i zdjąć rzęsy magnetyczne ?

Chociaż opis brzmi bardzo prosto, tak naprawdę nałożenie i zdjęcie sztucznych rzęs może sprawiać spore problemy. Wprawna ręka zrobi to w kilka sekund, jednak trzeba poćwiczyć i pierwsze próby mogą być naprawdę nieudane. Nie rezygnuj – spróbuj kilka razy, a na pewno ci się uda. Sztuczne, magnetyczne rzęsy to dwa wachlarzyki – dolny i górny. Są drobne i delikatne, dlatego czasami używa się do nich pęsetki. To błąd – metalowe narzędzie będzie przyciągane przez magnesy i nałożenie rzęs będzie trudne. Dlatego najlepiej zrobić to dłonią.

jak założyć rzęsy magnetyczne

Aplikacja wymaga cierpliwości i precyzji.

  • Na początku przykłada się rzęsy dolne, a następnie dopasowuje się do nich górne i przybliża, by magnes „załapał”.
  • Dopasowywanie do kształtu oka zacznij od wewnętrznego kącika i powoli przechodź do zewnętrznego.
  • Maleńkie paski magnetyczne zamkną się wokół naturalnych włosków i tak już pozostaną.
  • Aby je zdjąć, wystarczy podważyć magnes i powolnym, delikatnym ruchem rozdzielić rzęsy.

Wady i zalety magnetycznych rzęs

Do zalet rzęs magnetycznych na pewno można zaliczyć to, że nie obciążają prawdziwych włosków, a dają efekt jak z salonu. Pięknie otwierają oko, wyglądają niemal jak naturalne i są idealnie grube i gęste. Nie trzeba ich malować ani podkręcać – wystarczy je założyć i w zasadzie makijaż rzęs jest już gotowy. Dzięki nim nie musisz zajmować się klejeniem sztucznych rzęs ani umawiać się do kosmetyczki na trwałe przedłużanie i uzupełnianie straconych kępek. To bardzo wygodne rozwiązanie, które możesz używać zarówno na co dzień, jak i po prostu na większe wyjścia. Rzęsy magnetyczne są wielorazowego użytku, a ponieważ cena za komplet to jedynie 40-50 zł, są naprawdę bardzo tanią alternatywą na rynku sztucznych rzęs.

Jednakże nie są pozbawione wad – warto to wiedzieć. Po pierwsze czasami powodują reakcje alergiczne, zwłaszcza jeśli ktoś jest uczulony na metale lub nikiel. A ponieważ dotykają bardzo delikatnej skóry powieki, świąd może być bardzo dotkliwy i nieprzyjemny. Nie ma też co ukrywać – aplikacja, zwłaszcza na początku, może być naprawdę trudna i czasami nie wychodzi to najlepiej. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj rzęs. Paski magnetyczne niestety czasami zawierają niewielkie, rozłączone magnesy, które nie zajmują całej długości rzęs.

Przez to kąciki wachlarzyków mogą co nieco odstawać. Nie jest to kwestią niewłaściwej aplikacji, tylko samego wykonania produktu. Być może ten defekt nie jest jakoś szczególnie widoczny, jednakże sprawia, że rzęsy nie leżą perfekcyjnie na oku, więc dla dziewczyn, które marzą o idealnym makijażu na wielkie wyjścia będą rozczarowujące. W przypadku rzęs z większą ilością magnesików problem ten nie powinien występować. Nie można zapomnieć także o tym, że rzęsy są po prostu bardzo delikatne, trzeba obchodzić się z nimi bardzo delikatnie, ponieważ szybko się niszczą.

rzęsy magnetyczne

Czy to bezpieczne rozwiązanie ?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy magnetyczne rzęsy są bezpieczne dla ich naturalnych włosków. Okazuje się, że tak. Producenci zarzekają się, że magnesy są delikatne, dlatego nie wyrywają naturalnych rzęs, nawet w czasie zdejmowania. Dodatkowo wachlarzyki są bardzo lekkie, dlatego rzęsy nie są obciążone. To bezpieczniejsza i zdrowsza alternatywa dla rzęs naklejanych metodą 1:1. Jest to opcja bezpieczna dla kobiet uczulonych na klej i jego składniki, które z tego powodu musiały zrezygnować z przedłużania rzęs.

Magnetyczne rzęsy można nakładać także na włoski zniszczone i uszkodzone, na przykład właśnie przedłużaniem. Jeśli obawiasz się, że sztuczne wachlarzyki mogą uszkodzić twoje włoski, na początek wypróbuj mniejsze, delikatniejsze, które są po prostu lżejsze. Magnetyczne rzęsy nie przeszkadzają tym naturalnym rosnąć i odbudowywać się. Mają być rozwiązaniem dla tych pań, które chcą mieć pięknie i długie rzęsy, ale nie mogą ich przedłużać ani 1:1 ani samodzielnie w domu na klej ze względu właśnie na słabą kondycję włosków.

Zobacz również jak przykleić sztuczne rzęsy.

Eleverlash

Revamin Lash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *