Skuteczne i bezpieczne zabiegi na cellulit

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

zabiegi na cellulit

Cellulit „skórka pomarańczowa” to miejscowy wzrost liczby komórek tłuszczowych, który prowadzi do zakłócenia mikrokrążenia krwi w tłuszczu podskórnym i rozwoju zwłóknienia między komórkami tłuszczowymi. Złogi tłuszczu zatrzymują wilgoć, pojawia się obrzęk, który naciska na tkankę łączną. Aby uchronić  przed ciągłymi skutkami obrzęku, rozpoczyna się zwiększona produkcja kolagenu.

Białko wnikając w tłuszcz chce go oddzielić, ograniczając siłę nacisku. Efektem tego jest pojawienie się na brzuchu, udach, pośladkach nierówności. Dostępne są różne zabiegi salonowe na cellulit i choć wymagają nakładów finansowych, pozwalają zauważyć widoczny efekt już po pierwszych sesjach.

Zobacz ranking najlepszych tabletek na cellulit

Wymienione poniżej procedury zapewniają przywrócenie przepływu krwi i zwiększenie intensywności ruchu limfy. Dzięki temu przywracany jest normalny stan tkanki podskórnej i znika cellulit.

Dlaczego cellulit jest niebezpieczny?

Wiele osób uważa, że cellulit nie jest szkodliwy dla zdrowia, a jedyną jego negatywną konsekwencją jest zmiana estetyki. Destrukcyjne zmiany w tłuszczu podskórnym wpływają na stan naczyń krwionośnych, mięśni, węzłów chłonnych i skóry. Późne stadia lipodystrofii (zanik tkanki tłuszczowej) mogą prowadzić do rozwoju wtórnych infekcji i powikłań zagrażających życiu.

Mezoterapia iniekcyjna na cellulit – wprowadzania podskórnie biologicznie aktywnych składników

Mezoterapia to skuteczny zabieg kosmetyczny, podczas którego wstrzykuje się płytko pod skórę substancje aktywne bezpośrednio w strefę zmienioną cellulitem. Najbardziej typowe lokalizacje: uda wewnętrzne i zewnętrzne, talia i brzuch, pośladki. Celowe działanie mieszanki tzn. 2 substancji czynnych wyjaśnia widoczny efekt przebiegu procedury.

Oczyszczają one organizm i poprawiają stan tkanek, zapewniając przedłużone działanie i długie utrzymywanie się efektu zabiegu. Wspomniana mieszanka zapewnia dobroczynne oddziaływanie na cellulit, pierwsza substancja czynna powoduje usprawnienie krążenia krwi w zmienionej strukturze skóry. Natomiast druga, może nią być na przykład karnityna przyczynia się do wzmocnienia procesu spalania tłuszczu.

Działając kompleksowo substancje czynne pomagają osiągnąć wyraźny efekt w usuwaniu cellulitu za pomocą mezoterapii, w wyniku, czego następuje także rozpuszczanie błon komórek lipidowych i ich wydalanie z organizmu. Odpowiednio przygotowana mieszanka wyróżnia się skutecznością i powinna być kilkakrotnie zastosowana.

W salonie kosmetycznym, oferowane jest wykonanie od 4 do 8 mezoterapii na cellulit. Jakie to koszty? Każdy zabieg to cena od 200 do 250 złotych, całkowity koszt zabiegów antycellulitowych wyniesie 2000 złotych.  Ale warto, ponieważ nastąpi poprawa drenażu limfatycznego, zniszczeniu ulegną włókna tkanki łącznej i złogi tłuszczowe.

Wprowadzenie mieszanki wzmocni układ naczyniowy, likwidujących obrzęki, poprawiających ukrwienie, stymulujących napięcie skóry, działając antyoksydacyjnie.

Endermologia – skuteczne niszczenie cellulitowych komórek tłuszczowych

Endermologia to masaż ciała aparatem wyposażonym w automatyczną głowicę z wypustkami poruszającymi się zgodnie z ruchem wykonywanym przez kosmetyczkę. Jest to metoda polegająca na mechanicznym działaniu na skórę i tkanki miękkie przylegające do naskórka.

Oddziaływanie na ciało odbywa się za pomocą dwóch wałków, między którymi tworzy się podciśnienie lub nadciśnienie. Zmienny charakter zabiegu na cellitu powoduje, że nagromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa zostaje rozbita. Endermologia umożliwia zmianę prędkości i kierunku ruchu wałków masujących, a także intensywność podciśnienia.

W trakcie zabiegu kosmetyczka może dostosować te wskaźniki, uwzględniając stan danej osoby, stopień cellulitu, grubość tkanki tłuszczowej podskórnej oraz inne parametry. Usuwanie cellulitu jest skuteczne na udach, pośladkach, ramionach itp.

Aktywna głowica z wałkami za pomocą zasysania próżniowego chwyta fałd skórny, ugniatają tkanki miękkie, oddziałując na warstwę tłuszczową, tkankę łączną i aktywują procesy metaboliczne. W efekcie poprawia się mikrokrążenie i drenaż limfy w tkankach, zlikwidowane zostają przekrwienia, zmniejsza się skurcz naczyń, a zwiększa się synteza kolagenu i elastyny przez komórki skóry.

Prowadzi to do uruchomienia lipolizy nawet w najbardziej zaawansowanych zmianach cellulitowych, powodując ich znaczne zmniejszenie. Endermologia to zabieg na cellulit, który powinien być wykonywany w 10 lub 15 sesjach. Koszt jednego zabiegu waha się w granicach od 100 do 200 złotych.

Laserowe usuwanie cellulitu – skuteczność i całkowite bezpieczeństwo

Laserowe usuwanie cellulitu to mało traumatyczna metoda korekcji złogów tłuszczowych, niszczenia komórek tłuszczowych i włóknistych utrzymujących „skórkę pomarańczową” i szybko uzyskiwanym efektem estetycznym.

Ten skuteczny zabieg na cellulit poprawi strukturę skóry, odmłodzi ją i ujędrni. Skuteczność zabiegów opiera się na drenażu tkanek, poprawie krążenia krwi i zmniejszeniu obrzęku śródmiąższowego, przy jednoczesnej eliminacji gęstych guzków i nadmiaru tłuszczu.

W wyniku ekspozycji na promieniowanie laserowe komórki tłuszczowe zaczynają parować, po czym resztki produktów rozpadu są niezależnie wydalane z organizmu przez kilka tygodni. Dużą zaletą techniki laserowej w walce z cellulitem jest to, że promieniowanie laserowe nie uszkadza naczyń krwionośnych, a wręcz przeciwnie odpowiednio je koaguluje, nie ma skutków ubocznych, takich jak krwawienie i ryzyko infekcji.

Laserowe usuwanie cellulitu jest bardzo efektywną metodą jednak wymaga poniesienia pewnych kosztów, jeden zabiegi może osiągnąć cenę 350 złotych. A dla uzyskania zadowalających rezultatów należy wykonać kilka, jednak warto zainwestować w odzyskanie pięknej i gładkiej skóry.

Drenaż limfatyczny do walki z cellulitem

Masaż antycellulitowy często nazywany jest drenażem limfatycznym. Szczególnie istotny do walki z cellulitem Zwykle pacjentki salonu kosmetycznego czują się lepiej już po pierwszym zabiegu, a po kolejnym stopniowo zmniejszają się wszelkie nieprzyjemne objawy – cellulit, obrzęki, zmęczenie nóg itp. W rzeczywistości drenaż limfatyczny polega na masowaniu zastoju limfatycznego w organizmie.

Czy masaż limfatyczny może pomóc w cellulicie? Po masażu skóra staje się gładsza, poprawia się ukrwienie, dotlenienie tkanek i odżywienie. Dodatkowo po drenażu limfatycznym nie będą odczuwane nieprzyjemne dolegliwości związane z bólem, opuchniętymi nogami czy ramionami. Po masażu skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta, a podczas masowania limfy grudki „skórki pomarańczowej” są lekko wygładzone. Ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania dobrego efektu wynosi przynajmniej 10. Cena jednego zabiegu na cellulit wynosi od 100 do 250 złotych.

Body Wrapping to prostota i szybki efekt zmniejszenia cellulitu

Body wrapping należy do znanych zabiegów na cellulit, który powoduje także wyszczuplenie figury.To nieinwazyjna metoda skutecznie usuwająca zmiany, jakie powoduje „skórka pomarańczowa”. Wykonanie zabiegu jest związane z naniesieniem na zmienioną skórę substancji czynnych a następnie owinięcie ich specjalnie do tego wykonanym bandażem, zatrzymującym ciepło. W niektórych salonach kosmetycznych do tego celu wykorzystywane są koce elektryczne, podnoszące temperaturę. W Body Wrappingu używane są takie składniki jak: błoto lecznicze i glinka, które mają właściwości lecznicze i regenerujące.

Zawierają w swoim składzie substancje odżywcze nawilżające skórę, powodują również efektywniejsze reakcje metaboliczne. Ten zabieg na cellulit doskonale otwiera pory, natomiast wytworzona wyższa temperatura stymuluje pracę układu krwionośnego oraz limfatycznego usuwając toksyny z organizmu. Pacjentka uzyskuje gładszą i jędrniejszą skórę, znaczne zmniejszenie cellulitu i spłycenie rozstępów. Zabiegowi poddawane są takie partie ciała brzuch, nogi, pośladki, uda. Jaka jest cena jednego zabiegu? Trzeba liczyć się z kosztem od 100 do 200 złotych, dla pełnego efektu należy wykonać 10 zabiegów.

Karboksyterapia – dwutlenek węgla niszczący cellulit

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w skórę lub podskórnie w tkankę tłuszczową. Zwiększa się krążenie krwi w określonym obszarze, wprowadzając dwutlenek węgla, zmusza się czerwone krwinki do pędzenia w ten obszar, wzmacniając procesy metaboliczne.

Dwutlenek węgla jest wprowadzany do komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich stopniowego niszczenia i eliminacji cellulitu. Karboksyterapia stymuluje rozwój nowego kolagenu, który ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd. Zabieg ten likwiduje objawy cellulitu, przywraca skórze elastyczność, koryguje niedoskonałości skóry.

Karboksyterapia na cellulit działa następująco: pod skórę wstrzykuje się pewną ilość ciekłego dwutlenku węgla, co powoduje zwiększone nasycenie obszaru problemowego tlenem, pobudza przemianę materii i usuwa toksyny z organizmu. W efekcie następuje przyspieszenie procesu regeneracji komórek, spalanie tłuszczów, syntetyzowanie włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry oraz redukcję objawów zapalnych na skórze.

Początkowo komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu pod wpływem ciśnienia, pod jakim wstrzykuje się dwutlenek węgla, a następnie z powodu braku tlenu. Reszta złogów tłuszczowych jest usuwana poprzez lipolizę – proces rozkładu tłuszczów, który jest aktywowany na skutek wzmożonego krążenia krwi w miejscu wstrzyknięcia. Karboksyterapia na cellulit jest skuteczną metodą a koszt jednego zabiegu to 150 złotych. Wymaganych jest 20 zabiegów, ale efekt będzie doskonale widoczny.

Ultradźwięki to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem

Leczenie cellulitu ultradźwiękami polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości (do 3000 kHz, optymalna wydajność: 38 – 42 kHz). Z powodu niskiej częstotliwości drgań ultradźwiękowych powstają duże mikropęcherzyki. Narażenie na impulsy ultradźwiękowe prowadzi do powstania jam o określonej wielkości w podskórnej tkance tłuszczowej.

Stopniowo zwiększają się i zaczynają wypierać niechciane złogi w adipocytach – komórkach stanowiących podstawę tkanki tłuszczowej. Następnie pęcherzyki pękają, uwalniając energię cieplną. Duża liczba mikro-eksplozji prowadzi do pęknięcia błony adipocytowej, dzięki czemu tłuszcz jest uwalniany z komórek w postaci trójglicerydów.

Prawie wszystkie produkty rozkładu tłuszczu są wydalane przez układ limfatyczny, a tylko 5% trafia do krwiobiegu, gdzie jest przekształcane w glukozę. Leczenie cellulitu ultradźwiękami nie prowadzi do zniszczenia innych komórek ze względu na ich większą wytrzymałość i elastyczność. A co z kosztami? Trzeba przygotować się, że cena za jeden zabieg będzie wynosić od 150 do 200 złotych, a trzeba ich wykonać 10.

Cellulipoliza, czyli usuwanie cellulitu prądem

Leczenie cellulitu prądami elektrycznymi lub cellulipolizą następuje na skutek rozpadu złogów tłuszczu i poprawy ukrwienia podskórnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz lub trójglicerydy są przekształcane w wolne kwasy tłuszczowe, co prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej i zredukowania cellulitu.

Cellulipoliza jest wykonywana za pomocą cienkich elektrod igłowych wprowadzanych przez nakłucie do podskórnej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku igły emitują impulsy elektryczne, które stymulują metabolizm w komórkach tłuszczowych i poprawiają krążenie krwi. W niektórych przypadkach stosuje się elektrody skórne, które nie wymagają wstrzyknięcia podskórnego.

Po zabiegu skóra w dotkniętym obszarze może swędzieć, możliwy jest niewielki obrzęk, objawy te nie wymagają leczenia. Cena za jeden zabieg prądami elektrycznymi to 120 do 140 złotych, skuteczność jest osiągana po 5 lub 10 procedurach.

Masaż bańką chińską w usuwaniu cellulitu

Masaż bańką chińską ma bardzo różnorodne, indywidualne obszary zastosowania. W zależności od intensywności, czasu trwania i zakresu ekspozycji uzyskuje się różne rezultaty terapii. Zasadą terapeutycznego działania masażu bańką chińską jest dobroczynne działanie podciśnienia na biologicznie aktywne punkty ciała w tym przypadku na powierzchni skóry.

Terapia próżniowa ma korzystny wpływ na krążenie krwi, odbudowuje tkanki oraz sprzyja eliminacji toksyn. Podciśnienie jest doskonałą metodą pozbycia się cellulitu. Na czym polega? Bańka jest odpowiednio dociskana do skóry z cellulitem, masażysta wykonuje ruchy, które powodują jego rozbicie a tłuszcz jest przemieszczony do krwi.

Efektem zabiegu jest poprawienie metabolizmu i uzyskanie zdrowszej skóry wolnej od cellulitu lub znacznym jego zredukowaniu.Ta skuteczna metoda wiąże się z kosztami w wysokości 100 złotych za jeden zabieg, należy poddać się 10 procedurom.

Podsumowanie

Na rynku działa wiele salonów kosmetycznych, które oferują różne zabiegi na cellulit. Jednak bezpieczeństwo i skuteczność ich przeprowadzenia ściśle wiąże się z posiadaniem wysokiej jakości narzędzi i sprzętu kosmetycznego. Kosmetyczki muszą dysponować wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem w wykonywaniu takich procedur. Dlatego przed ostatecznym wyborem salonu warto sprawdzić jego kompetencje chociażby w przytoczonych opiniach i komentarzach.

Przeczytaj również:

Dieta na cellulit

Najlepsze ćwiczenia na cellulit

Perfect Body Cellulite opinie

Cellinea opinie

Cellactiv opinie

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6374708/

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04580303

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *