Uczelnia Kosmetyczna – Wyższa Szkoła Zawodowa Pielęgnacji Zdrowia i Urody

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

uczelnia kosmetycznaWyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu to jeden z najlepszych wyborów dla młodych osób, które wchodzą w dorosłe życie i chciałyby zadbać o swoją przyszłość. Uczelnia oferuje rozmaite kierunki studiów, na których można się rozwijać i jednocześnie trafić we własne zainteresowania. Została założona w 2000 roku i od tego czasu przyciąga uwagę coraz większego grona studentów. Założycielem oraz Kanclerzem jest magister Aniela Goc. WSZUiE na terenie Poznania to tradycja oraz wieloletnie doświadczenie, dlatego osoby zdecydowane na taką formę edukacji będą z tego powodu bardzo usatysfakcjonowane.

WSZUiE w Poznaniu – na jakie kierunki studiów można się zdecydować?

Decydując się na przystąpienie do rekrutacji przyszli studenci troszczą się o to, aby uczyć się na jednej z najbardziej atrakcyjnych uczelni w całym kraju. Do dyspozycji oddano im kilka kierunków studiów, w tym:

 • kosmetologia I stopnia (3 lata, licencjackie) – odpowiedni kierunek dla osób, które chcą rozwijać się w zakresie kosmetologii i wykształcić się na prawdziwych specjalistów. Studenci zdobędą wiedzę medyczną, a do tego przygotują się do wykonywania różnorodnych zabiegów na ciało i pielęgnacyjnych. Będą współpracować z wysokiej klasy dermatologami oraz innymi specjalistami. Uzyskają dostęp do najnowszej aparatury, dzięki którym zaczną podnosić swoje zdolności i czerpać ogromną radość ze studiowania na WSZUiE. Absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach SPA czy też w firmach, które na co dzień zajmują się produkcją kosmetyków. Po drugim roku należy wybrać jedną ze specjalizacji: wizaż, podologię lub kosmetologię. W trakcie trwania studiów studenci odbywają 3-miesieczną praktykę,
 • kosmetologia II stopnia (2 lata, magisterskie w trybie niestacjonarnym) – na ten kierunek mogą się zdecydować również osoby z innych kierunków, chociaż konieczne jest przejście kursu przygotowawczego, który jest organizowany przez WSZUiE. Studenci poznają tajniki pielęgnacji skóry oraz uczą się przeprowadzać badania analityczne. Dodatkowo przygotują się do prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Absolwenci będą mogli starać się o zatrudnienie w ośrodkach SPA, laboratoriach czy też profesjonalnych salonach kosmetycznych. Po pierwszym trymestrze należy wybrać jedną ze specjalizacji: kosmetologia anti-aging, trychologia praktyczna lub technologia produktu kosmetycznego,
 • dietetyka I stopnia – (3 lata, licencjackie w trybie zaocznym) – idealna propozycja dla osób, które interesują się zdrowym odżywianiem i dietą. Dzięki temu kierunkowi można nabyć wiedzę z zakresu anatomii człowieka oraz procesu żywienia. Studenci będą próbowali oceniać stan odżywiania i sposobu żywienia oraz wybierać racjonalny plan żywienia dla poszczególnych grup ludzi. Po dietetyce I stopnia można szukać pracy m.in. w sanatoriach, poradniach dietetycznych, szpitalach, przedszkolach, szkołach czy też żłobkach. Studia mają na celu przygotować studenta do samodzielnego realizowania zawodu dietetyka. Po drugim roku trzeba wybrać jedną ze specjalizacji: żywienie w sporcie oraz odnowie biologicznej lub poradnictwo dietetyczne. Studia obejmują także 700 godzin praktyk zawodowych,
 • dietetyka II stopnia (2 lata, magisterskie w trybie niestacjonarnym) – przeznaczone dla absolwentów dietetyki I stopnia. Na ten kierunek mogą zdecydować się absolwenci innych kierunków studiów, pod warunkiem zaliczenia egzaminu wstępnego. Po pierwszym roku wybiera się jedną z przygotowanych specjalizacji: dietetyka w sporcie, dietetyczne wspomaganie chorób cywilizacyjnych i leczenia otyłości, psychodietetyka oraz dietetyka spersonalizowana. Oprócz wiedzy teoretycznej liczą się także umiejętności praktyczne,
 • podyplomowe – w tym przypadku studenci mają do wyboru: podologię praktyczną, dietetykę, trychologię praktyczną oraz kosmetologię i marketing produktu kosmetycznego.

Kierunki są bardzo ciekawe i z pewnością zainteresują szerokie grono młodych osób, które szukają dla siebie właściwej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. To odpowiednia opcja dla osób interesujących się dietetyką i kosmetologią. Warto rozwijać swoje pasje i znaleźć zatrudnienie w tej branży, którą się kocha.

Dodatkowo polecamy takie rankingi produktów:

Ranking serum do rzęs

Ranking odżywek do brwi

Ranking tabletek na trądzik

Ranking tabletek na odchudzanie

Ranking spalaczy tłuszczu

Ranking tabletek na cellulit

Ranking tabletek na porost włosów

Ranking preparatów na powiększenie piersi

WSZUiE w Poznaniu – dlaczego warto zdecydować się na tę uczelnię?

Popularność Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu jest coraz większa. Przemawia za tym wiele różnych czynników. Młodzi chętnie wybierają tę uczelnię przede wszystkim dlatego, że jest renomowana i oferuje wysoki poziom kształcenia. Oprócz tego:

 • ma się do dyspozycji wykwalifikowaną oraz bardzo doświadczoną kadrę,
 • program studiów jest dopasowywany do zainteresowań i potrzeb młodych osób, jest niezwykle nowoczesny,
 • można skorzystać z bogatego programu stypendialnego,
 • otrzymuje się szerokie perspektywy zawodowe, a absolwenci mogą liczyć na godziwe zarobki w interesujących ich branżach,
 • można korzystać z udziału w rozmaitych kursach i szkoleniach,
 • bierze się udział w seminariach, warsztatach, pokazach czy też konkursach,
 • studenci biorą udział w atrakcyjnych i dobrze przygotowanych zajęciach praktycznych.

Nic dziwnego, że WSZUiE zyskuje tak dużą grupę zwolenników. W Poznaniu trudno o lepszą uczelnię, która byłaby w stanie zaoferować tak bogaty program nauczania oraz dysponuje tak wieloma zaletami. Warto zastanowić się nad taką ścieżką edukacji, gdyż młodym osobom może to wyjść jedynie na korzyść.

Wiele ułatwień oraz proste zasady rekrutacyjne

WSZUiE w Poznaniu oferuje studentom szereg różnych ułatwień. Przede wszystkim chodzi tutaj o wirtualny dziekanat i spacer. Wiele istotnych spraw można załatwić przy pomocy sieci internetowej lub telefonicznie. Dodatkowym atutem są proste i przejrzyste zasady rekrutacyjne. Szansa na przyjęcie na wymarzony kierunek jest naprawdę spora. Zainteresowani mogą skorzystać z rejestracji online lub też znaleźć na stronie internetowej wszystkie niezbędne dokumenty, które trzeba przygotować do procesu rekrutacyjnego. Na witrynie znajdują się najważniejsze informacje na temat konkretnych kierunków studiów, biblioteki, opłat, praktyk, planu zajęć, dyżurów wykładowców, kadry oraz samej uczelni.

Szansa na zdobycie nowej wiedzy i przygotowanie się do wybranego zawodu

Uczelnia daje młodym osobom szansę na zdobycie nowej i bardzo przydatnej wiedzy. Poza tym to jeden z najlepszych kroków na przygotowanie się do wybranego zawodu, przede wszystkim w zakresie kosmetologii i dietetyki. Większość otrzymanych informacji można z łatwością wprowadzić do życia własnej rodziny, np. racjonalne odżywianie. Po otrzymaniu dyplomu z WSZUiE w Poznaniu potencjalni pracodawcy będą patrzyli na absolwentów łaskawszym okiem. Śmiało można myśleć o założeniu własnego gabinetu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Wystarczy przejść proces rekrutacyjny, zaangażować się w naukę, zdawać egzaminy i odbywać praktyki. Dzięki temu edukacja zostanie poprowadzona we właściwym kierunku, co z pewnością przełoży się na satysfakcjonujące życie zawodowe i dobre zarobki. Ta uczelnia jest doskonałym przystankiem na drodze do dorosłego i odpowiedzialnego życia.

Przeczytaj również opinie o produktach:

Opinie o Eleverlash

Opinie o EleverBrow

Opinie o Royal Skin 500

Opinie o Burnbooster

Opinie o Perfect Body Cellulite

Opinie o Vita Hair Man

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *