Zioła na odchudzanie, które warto stosować ?

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022

zioła na odchudzanie

Pierwszym krokiem w kierunku utraty wagi jest wprowadzenie kilku zmian w stylu życia. Celem każdego programu odchudzającego jest zmiana dotychczasowego stylu życia – poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Osoby, które chcą w tym czasie dać z siebie wszystko, dodają do pakietu dodatkowe zabiegi kosmetyczne i suplementy diety. Zioła wspomagające odchudzanie są również dość popularny.

Możemy regulować spalanie tłuszczu i przemianę materii, poszerzając naszą paletę o naturalne substancje. Niektóre z nich wpływają również na poziom cholesterolu, detoksykację organizmu i procesy trawienne. Mogą też urozmaicić spożycie wody w przypadku osób, które nie przepadają za czystą wodą lub wolą (i słusznie) unikać kolorowych i słodzonych napojów.

Jeśli chodzi o zapobieganie substancje te odgrywają wielką rolę. W rzeczywistości mogą one znacznie pomóc w naszej walce z otyłością i nadwagą. Oto mały wgląd w niektóre z najważniejszych spalanie tłuszczu i metabolizm ziół:

Mięta pieprzowa

Ból brzucha jest często leczony herbatą z mięty pieprzowej. Ma ona duży wpływ na proces trawienia. Umożliwia wytworzenie większej ilości kwasu żołądkowego. Poprawia produkcję żółci, jednocześnie regulując pracę jelit. Co więcej, zaparzenie sobie miętowej herbaty pomoże Ci oprzeć się chęci podjadania słodyczy lub wysokokalorycznych potraw.

Poziomka pospolita

Co zaskakujące, tym razem nie wykorzystuje się owoców, ale liście rośliny. Mają one bezpośredni wpływ na przemianę materii. Obecne w nich flawonoidy stymulują diurezę, pozwalając na usunięcie z organizmu niebezpiecznych produktów ubocznych tego procesu.

Skrzyp polny

Silikony wchodzą w skład wielu produktów kosmetycznych, szczególnie tych, które mają odmłodzić włosy, skórę i paznokcie. Ze względu na obecność łatwo przyswajalnego krzemu, jest on przede wszystkim wykorzystywany w suplementach diety w celu poprawy wyglądu włosów, skóry i paznokci. Jest doskonałym kumplem w walce z cellulitem i kontrolą wagi.

Mniszek lekarski

Układ endokannabinoidowy wpływa również na trawienie tłuszczów. Ogranicza wchłanianie tłuszczów, zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Reguluje również metabolizm, obniżając poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Jest całkiem przydatny w walce z cellulitem i obrzękami powstałymi w wyniku zatrzymania wody w organizmie.

Lubczyk

Okazuje się, że nie jest to tylko „zioło miłości” Wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Oczyszcza organizm z zanieczyszczeń, zapobiega niestrawnościom i innym problemom żołądkowym. Skutecznie likwiduje uczucie wzdęcia.

Bratek, inaczej fiołek trójbarwny

Ekstrakt z tej rośliny zwiększa metabolizm, jednocześnie zmniejszając apetyt. Ma długotrwały wpływ na uczucie sytości, dzięki czemu łatwiej uniknąć podjadania między posiłkami. Pełni również funkcję detoksykacyjną: wspomaga usuwanie z organizmu niebezpiecznych produktów ubocznych przemiany materii. Pomaga również w usuwaniu nadmiaru wody i odblokowuje zatkane pory.

Czy zioła na odchudzanie działają?

Należy zaznaczyć, że same zioła nie pomogą Ci schudnąć. Dodanie nawet dużej ich ilości do swojej diety bez zmiany nawyków żywieniowych i ćwiczeń nie zapewni żadnych efektów odchudzania. Zioła mogą być stosowane jedynie jako suplementy, w połączeniu ze zdrowym planem odchudzania i ćwiczeniami.

Polecamy: skuteczne tabletki na odchudzanie – ranking

Warto również zauważyć, że jeśli bierzesz leki, porozmawiaj z lekarzem o ziołach, których używasz. Choć rośliny są naturalne, mogą wchodzić w reakcje z farmaceutykami i zagrażać Twojemu zdrowiu, a nawet życiu.

Zioła wspomagające odchudzanie – czy są bezpieczne?

Mitem jest przekonanie, że zioła są całkowicie bezpieczne i można je spożywać bez ograniczeń. Nic bardziej mylnego. Zioła, jak każda inna terapia roślinna, zawierają substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe, a nawet śmiertelne dla człowieka. Co więcej, każda roślina ma swój własny zestaw właściwości. „

Ważne jest, aby stosować zioła z umiarem i uzyskać pozwolenie od lekarza lub profesjonalnego zielarza, zanim to zrobisz. Zaleca się kupowanie mieszanek ziołowych w zielarniach, aptekach lub u renomowanych sprzedawców internetowych.

Jeśli masz do zrzucenia dużą nadwagę, przed rozpoczęciem diety koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Sprawdź:

10 sposobów na szybką utratę wagi

Skuteczne ćwiczenia na brzuch

Jak szybko schudnąć 5 – 10 kg w miesiąc ?

Jak szybko zrzucić brzuch ?

Jak schudnąć z twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *